Ohlášky 16. dubna 2018

Pondělí 16.4. 19:00 večerní u jezuitů za Filozofickou fakultu MU
Úterý 17.4. 18:00 mládežnická u minoritů
    18:00 mládežnická u Máří Magdalény
    18:30 chvály u jezuitů
    19:00 mládežnická ve Starém Lískovci
    19:00 mládežnická v katedrále sv. Petra a Pavla
Středa 18.4. 7:30 snídaňová u jezuitů
    19:00 večerní u jezuitů
Čtvrtek 19.4. 18:00 mládežnická u salesiánů
Pondělí 23.4. 19:00 večerní u jezuitů za Janáčkovu akademii múzických umění

Příhlašování na čtení a modlitby najdeš v odkazde zde: https://goo.gl/TaerUj. Více informací na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Akce VKH

 

Večer pro dobrovolníky

Srdečně zveme všechny dobrovolníky​, kteří nám pomáhají na našich akcích (např. ples, církevní silvestr, ...), aby přišli v pondělí 16. dubna po mši svaté na SC​. Akce má být alespoň malým poděkováním za Vaši práci, bez které bychom se neobešli :-) Začínáme ve 20:30​. Těšit se můžete na příjemný večer s občerstvením​.

Středeční mše svatá za duchovní povolání

V rámci týdne modliteb za duchovní povolání (16. - 22. 4.) srdečně zveme ve středu 18. dubna na večerní mši k jezuitům​, která bude sloužena za nová kněžská a řeholní povolání​. Mši bude celebrovat otec Pavel Konzbul​, pomocný biskup brněnský​, který bude mít po mši ​také besedu s přednáškou​ v aule Martina Středy.

Pondělní přednáška

Zveme Vás na přednášku s názvem Boží vůle a lidské svědomí​, která se uskuteční příští pondělí 23. dubna po studentské mši svaté v aule Martina Středy​. Přednášet bude P. David Ambrož​, spirituál Biskupského gymnázia v Brně. Začátek cca 20:10.

Středeční schola u jezuitů

Srdečně zveme všechny nadšené zpěváky a hudebníky do středeční scholy​. Ta se schází vždy jednou za 14 dnů ve středu od 17:30 v aule Martina Středy. Poté doprovází večerní studentskou mši svatou. Další setkání bude ve středu 21. března.

 

(Nejen) diecézní akce

Studentský Velehrad

Koncerty, workshopy, přednášky, eucharistie, diskuze, prostor k přemýšlení, duchovnímu obohacení, ale i společným zážitkům a k navázání nových přátelství, to je Studentský Velehrad 2018​! Již 14. setkání proběhne v termínu od 19. do 22. dubna​. Přijeď i Ty! Kapacita je již naplněna, ale můžeš využít jednodenní registraci na místě ​(s vlastní stravou a ubytováním). Podrobnosti na tomto odkazu.

Žabovřeském rozmlouvání se Zdeňkem Zvonkem

Srdečně zveme na další Žabovřeské rozmlouvání, tentokrát s režisérem Zdeňkem Zvonkem o jeho dokumentárním filmu Tíha oběti o kardinálu Trochtovi. Součástí večera je také promítání dokumentu​. Beseda proběhne 18. dubna od 19 hodin ve farním sále ​kostela Panny Marie Pomocnice v Brně - Žabovřeskách​.

MAG​+​S Panama 2019

Jako předprogram Světového dne mládeže (SDM) 2019 v Panamě se od 11. do 21. ledna 2019 uskuteční Středoamerický MAGIS​, celosvětové setkání mladých lidí v duchu ignaciánské (jezuitské) spirituality. Stručný program = 11. až 18. ledna: úvodní setkání a tzv. experimenty neboli zkušenosti (poutní, kulturní, duchovní, sociální, umělecké) v Panamě, 19. do 21. ledna: společné setkání všech účastníků Magisu v Panamě, 22. až 27. ledna: Světový den mládeže v Panamě. Cena: MAGIS+SDM = 900 USD, MAGIS = 800 USD. Letenky jsou v jednání. Přihlašování je možné do 20. dubna skrze email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Více informací na https://magis2019.org, v češtině zde.

MAG​+​S Střední Evropa

Upozorňujeme, že byla prodloužena registrace na Středoevropský MAGIS 2018. Jedná se o mezinárodní setkání mladých pořádané v duchu ignaciánské spirituality, jehož hlavním tématem je “Následuj mě!”​, které vychází z povolání sv. Petra. Setkání se uskuteční 14. - 22. července 2018​. Přihlašování je nově možné do 1. května ​na www.magis2018.org Více informací v češtině zde.

 

Společenství mládeže

Jakubčata

Po-Pá (kromě středy) ranné chvály ​v 7:15.
Po 20:15 stretko na faře ​u sv. Jakuba.
Út 19:00 chvály​ v jezuitskom kostole.
Ne 19:00 Slovenská sv. omša sprevádzaná jakubčiatskym zborom a po nej bude čajovňa.
Možnost přihlášení se na malá jakubčatská stretka na https://jakubcata.eu/male-stretka/

Spolčo LUSK

Spolčo LUSK se schází pravidelně každé úterý od 19:00 na faře v Husovicích​. Rádi mezi sebe přijmou každého​, ať už je z oblasti Husovic nebo odjinud. Pevným bodem na setkáních je vždy modlitba, dále se program odvíjí různě. Těšit se můžete na připravená témátka, besedy o cestování členů, katecheze s duchovními, hry nebo zpěv s kytarou. Mimo úterní setkání spolu mladí podnikají i výlety, společně sportují, nebo se účastní VKH akcí. Pro více informací piš na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Společenství o. Pia

Společenství mladých sv. otce Pia se schází vždy v úterý od 19:00 po mši svaté (na kterou jste také zváni) v kostele Máří Magdaleny​. Rádi mezi sebe přivítají nové členy​. Aktuálně se na setkáních inspirují knihou Docat (o sociální nauce církve).

Studenti, kteří rádi zpívají, se mohou přidat do místní scholy​, která se schází taktéž každé úterý (kromě posledního v měsíci) v 16:30 u bočního vchodu z ulice Františkánská. Od 18:00 pak (kromě posledního úterý v měsíci) zpívají na tamější studentské mši svaté.

V případě dalších dotazů ohledně spolča či zpěvu ve schole napište na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a nebo přijďte v úterý přímo do kostela :-)

Společenství MAGIS

Zveme všechny – studující, pracující, čekající, hledající na nově se rozbíhající MAGIS společenství. Setkání probíhají v úterý jednou za 2 týdny v 19:00 na SC a svou radostnou přítomností jej vede (i doprovází) otec Ladislav Nosek. Pokud byste rádi okusili něco víc z ignaciánské spirituality neváhejte a přidejte se. Speciálně zveme na následující úterý (13.3.) v 19:00 na společné objevování modlitby examen – neboli reflexe dne, která pomáhá dělat správné rozhodnutí.

Františkánské spolčo ​Porzincola ​v Brně-Husovicích

Každý čtvrtek od 19:15 se ve františkánské farnosti Brno-Husovice (při kostele Nejsvětějšího Srdce Páně) schází společenství mladých vysokoškoláků​. Rádi mezi sebe přijmou nové lidi, a proto neváhej a přijď! Těší se i na Tebe.

Spolčo Žabinec

Schází se každý čtvrtek a začíná studentskou mší svatou u Salesiánů v 18:00. Program pokračuje v Salesiánském středisku mládeže​. Začíná společnou večeří, pak následuje více, či méně duchovní program​, většinou však ve vyváženém poměru :-) Vždy jeden čtvrtek mají modlitební spolčo​. Během setkání jsou přítomní i salesiánští animátoři​, kteří jsou dobrovolníky (nebo zaměstnanci) ve středisku mládeže. Mimo čtvrtky spolu mladí chodí do divadla, v plesové sezóně na plesy, v zimě bruslit nebo lyžovat a také jezdí na víkendovky. Neváhej a přijď! Jak Tě jednou Žabinec chytne, už Tě nepustí :-) Další informace na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Komunita Emmanuel

Komunita Emmanuel zve do jejich společenství mladých věřících, které se schází každou třetí středu v měsíci. V Brně komunita pořádá řadu akcí, například mši svatou pro mladé, otevřený večer pro mladé, mezinárodní setkání, fórum mladých v Nitře, přináší informace o evagelizačních školách a další.

Více info na Facebooku: Mladí komunity Emmanuel, web: mladi.emmanuel.cz

-- zatím neověřeno --

Královopolské spolčo

Navštivte společenství mládeže, které se schází ve farnosti Královo Pole. Mládež a studenti se setkávají jednou za 14 dní po páteční večerní mši svaté (od cca 19:20). Cílem těchto setkání je společná modlitba, vzájemná podpora, příprava různých akcí ve farnosti, hry a zábava a mnoho dalšího. Přijít můžete už na zmíněnou mši v 18:30 :-) Termín nejbližšího setkání​ ověříte na farním webu.

Spolčo na Starém Brně

Na faře u baziliky na Starém Brně vás uvítají hned dvě nová spolča. V úterý od 20:00 pro mladé​(20-30 let) a ve čtvrtek v 18:00 (pro 30+).​Nemějte strach a přijďte.

 

Externí akce a ohlášky

Duchovní obnovy pro mládež "Skvělba"

Zveme Vás na duchovní obnovy pro mládež s názvem "Skvělba" (= skvělá volba). Obnovy jsou určeny pro mladé od 15 do 25 let a probíhají v duchovním centru na Vranově u Brna 1 x za měsíc​, vždy v sobotu od 10 do 16:30​. V programu je mše svatá, adorace, katecheze, příležitost ke svátosti smíření nebo duch. rozhovoru, ale také služba druhým. Obnovy vedou řeholníci z různých komunit brněnské diecéze. Obnovy jsou pořádány pod záštitou Pastorace povolání, kterou má v naší diecézi na starosti P. Marek Dunda a jejím delegátem při ČBK je Mons. Pavel Konzbul. Nejbližší termíny: 14. 4., 12. 5. a 10. 6. 2018.

Večery chval

Evangelizačně zaměřené chvály u jezuitů každé úterý od 18:30.

POZOR - ​v termínech 27. 3., 24. 4., 29. 5. a 26. 6. budou u Máří Magdalény (stejný čas). Před chválami u Máří Magdalény mše sv. vždy od 18:00.

Každou třetí středu v měsíci od 18:30 probíhá večer chval v kostele sv. Janů (u Minoritů)​. Odkaz na stránky zde

Kurz hlavních táborových vedoucích

Sdružení Petrov, z. s. pořádá ve dnech 8. - 10. června pro zájemce od 18 let kurz školení hlavních táborových vedoucí. Kurz je akreditován MŠMT​. Kapacita je omezena. Bližší informace a přihlášky na webu sdružení.

Řeckokatolická liturgie

Každou neděli v 10:15 jste zváni na řeckokatolickou liturgii v kostele sv. Marie Magdalény​. Tato mše je platná i pro římskokatolíky :-)

Dobrovolnictví pro Maltézskou pomoc

Hledáme dobrovolníky pro seniory. Přidej se k nám a pojď dělat dobrovolníka v Maltézské pomoci v Brně. Podmínkou je čistý trestní rejstřík a ochota věnovat hodinu až dvě jednou za týden. Náplní práce je dělat společnost starým a opuštěným lidem. Více informací dostaneš u Markéty Studené, tel. 736620810, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Modlitba tancem

Společenství Modlitba tancem sdružuje mladé ženy, které spojuje láska k Bohu a k tanci. Modlí se na své životní partnery i za životní povolání. Modlí se slovem, zpěvem a tancem. Setkání probíhá každé druhé úterý v 18:30 - 20:30. ​Bližší info: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Společenství 4life

Jsme (ne)studenti, kteří chtějí šířit kulturu života ve společnosti. Spolupracujeme s Hnutí pro život ČR​, které zaštiťuje několik projektů. Mezi nimi nově i Studenti pro život. Některé z projektů které můžete podpořit: Nesoudíme. Pomáháme. - Linka pomoci - Modlitby za nejmenší.

 

Video na signaly.cz

Křesťanský web signaly.cz natočili evangelizační video, ​které má atraktivním způsobem přiblížit církev a křesťanství mladým věřícím, ale i hledajícím a nevěřícím. Koukněte se na něj zde.

Nabídka práce

Arcibiskupské gymnázium v Kroměříži hledá zaměstnance na pozice vyučujícího informatiky a pedagoga volného času / vychovatele. Nástup od školního roku 2018/2019. Bližší informace na webu školy.

 

Externí akce na prázdniny

Festival Kefasfest 2018

Ve dnech 22. - 24. června se v areálu bývalého kláštera Rosa coeli v Dolních Kounicích uskuteční další ročník křesťanského festivalu pro mládež Kefasfest​. Těšit se můžete mj. na bohatý program plný hudby, sportovní aktivity či kreativní workshopy. Program doplňují výstavy, filmy, divadlo a přednášky na aktuální témata. Bližší informace o festivalu, programu a přihlašování na webu.

29. Mladifest v Medjugorje

S předstihem zveme na setkání mladých do Medjugorje​, které proběhne v termínu 29. 7. - 7. 8. 2018​. Těšit se můžete na ztišení, modlitbu, přednášky, výlety či koupání v moři. Na místo setkání vyjede z ČR několik skupin (autobusů), ke kterým se můžete přidat.

1) Ubytování: 70 €, doprava: 2400 Kč (studenti). Možnost plné penze, nebo polopenze, výlet do Sarajeva. Bližší informace na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

2) Ubytování a služby: 75 €, doprava: 2350 Kč. Možnost polopenze (+55 €), doprovod kněze. Bližší informace na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo medju.blog.cz

Cyklopouť do Mariazell

Zveme vás na prázdninovou cyklopouť do Mariazell, která se uskuteční v termínu od 10. do 19. srpna. Navštívíme města České Budějovice, Linz, Mariazell, Melk, Vídeň a Břeclav. Jednotlivé etapy jsou koncipovány tak, aby je zvládl průměrný cyklista i celé rodiny. Akci pořádá Orel. Více na www.cyklopoute.cz

Výtvarné duchovní cvičení

Tato akce s mottem “Vlastní tvorba jako rozhovor s Bohem” se uskuteční od 19. do 25. srpna ve Pstruží u Frýdlantu nad Ostravicí. ​Je určena pro mladé (16 - 26 let), kteří chtějí rozvíjet svůj vztah s Bohem, prohloubit svůj duchovní život a baví je výtvarně tvořit. Kapacita je pouze 12 osob. ​Čeká vás rozjímání s Biblí, volná a tematická tvorba, osobní i společná modlitba, mše svaté či večerní čajovny. Cena 2000 Kč zahrnuje také výtvarný materiál. Cvičení pořádá Salesiánské středisko mládeže v Plzni​. Bližší informace a přihlašování zde, nebo na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Záchrana zříceniny kláštera na Slovensku

Chtěl/a by ses na dva týdny přenést do 17. století? Vyzkoušet si život bez výdobytků moderní civilizace​, internetu, mobilu či vodovodního kohoutku? Usínat pod hvězdami (nebo ve stanu), umývat se u pramene, prožít nezapomenutelné dobrodružství a přiložit ruku k opravě zříceniny kláštera sv. Kateřiny Alexandrijské? Neváhej a přijď! Stačí věk minimálně 17 let, 12€ a bude o Tebe královsky postaráno, hladem neumřeš :-)

Pokud Tě nabídka oslovila, zhlédni malou ukázku na tomto odkazu a nebo klikni na www.katarinka.sk a vyplň přihlašovací formulář (možnost přijet téměř po celé prázdniny​).