Ohlášky 10. prosince 2018

Pondělí 10.12. 19:00 večerní u jezuitů za Univerzitu obrany
Úterý 11.12. 18:00 studentská u minoritů
    18:30 chvály u jezuitů
    19:00 mládežnická v katedrále sv. Petra a Pavla
    19:00 studentská ve Starém Lískovci
Středa 12.12. 6:00 rorátní snídaňová u jezuitů
    19:00 večerní u jezuitů
Čtvrtek 13.12. 18:00 mládežnická u salesiánů
Pondělí 17.12. 19:00 večerní u jezuitů za Fakultu stavební VUT

Výzva pro všechny studenty: Studujete-li na fakultě, za kterou je sloužena mše, můžete se zapsat do tohoto online dokumentu k nesení darů, čtení nebo modlitbu přede mší. Děkujeme!

 

Akce VKH

Pozvánka na adventní koncert

Srdečně zveme na adventní koncert sboru Ensemble versus, který se uskuteční v pondělí 10. prosince po studentské mši svaté ve 20:15 u jezuitů. Těšit se můžete na české adventní písně a renesanční duchovní hudbu.

Rorátní mše svaté u jezuitů

Rorátní mše svatá u jezuitů se uskuteční také tuto středu 12. prosince v 6 hodin. Nezapomeňte si vzít svíčku. Po skončení mše jste srdečně zváni na snídani na Studentské centrum. Pokud má být snídaně připravena, je potřeba alespoň několik dobrovolníků, kteří věnují přípravě chvíli ze svého času. Zájemci o pomoc se setkávají vždy v pondělí po studentské mši svaté před oltářem.

Maraton psaní dopisů

V týdnu od 10. do 15. prosince bude na SC probíhat Maraton psaní dopisů ve spojení s Amnesty International. Jedná se o celosvětovou kampaň spojenou s 10. prosincem, tedy Dnem lidských práv. Díky ručně psaným dopisům s výzvami vládám či úřadům daných zemí je možné pomoci nespravedlivě vězněným a utlačovaným obráncům lidských práv.

Reprezentační ples VKH Brno a Mladých lidovců

Zveme na tradiční ples brněnského VKH a Mladých lidovců s tématem “Eso v rukávu”, který proběhne v pátek 15. února od 19 hodin v KD Semilasso.

XXIV. ples VKH Brno

Srdečně zveme na 24. ples VKH Brno, který se letos ponese v barvách trikolory. Akce se uskuteční v pondělí 25. února od 19 hodin v KD Semilasso.

Volejbal s VKH

Máte rádi volejbal? Cítíte potřebu se po náročném týdnu odreagovat? Máme pro Vás skvělou příležitost! Každý čtvrtek ve 19:30 máte možnost, jít si zahrát do tělocvičny (ZŠ Elišky Přemyslovny) ve Starém Lískovci volejbal. Nemusíte být žádný profík, stačí mít chuť a zbytek už přijde. Zájemci se mohou nahlásit do této tabulky. Cena za večer je 50 Kč, více informací na webu VKH.

Tématická kázání na středečních večerních mších

V tomto akademickém roce na nich zazní deset homilií o deseti Božích přikázáních, na kterých se jistě dozvíte spoustu nového a možná získáte na přikázání úplně nový náhledO dalším kázání Vás budeme včas informovat.

Čtení a dary na mších za vaši fakultu

Hledáme dobrovolníky, kteří by si vzali modlitbu přede mší, čtení či přinášení darů, když bude mše sloužena za fakultu, na které studují, nebo i jindy. Zapisovat se můžete do tabulky nebo na mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.Děkujeme!

 

(Nejen) diecézní akce

Rorátní mše v kostele sv. Michala

Zveme na rorátní mše svaté do kostela sv. Michala v Brně. Mše se konají při svitu svící s latinskými chorálními zpěvy v podání Svatomichalské gregoriánské scholy v úterý 11. a 18. prosince vždy v 5:30 ráno.

Předvánoční benefiční koncert v Husovicích

Srdečně zveme na předvánoční benefiční koncert, který se uskuteční 18. prosince od 19 hodin v kostele Nejsvětějšího Srdce Páně v Brně - Husovicích. Akci připravují mladí z farnosti a veškerý výdělek bude věnován na dobrý úmysl. Bližší informace v události na Facebooku.

Průvodce adventní dobou

Tištěný Průvodce adventem 2018 je již vyprodán. Zájemci však nemusí zoufat a mohou si stáhnou aplikaci Postní průvodce na Google Play. Každodenní zamyšlení z Průvodce adventem naleznete také na webu pastoračního střediska.

Týdenní ignaciánské exercicie

Zveme na ignaciánské exercicie na Svatém Hostýně, které proběhnou od 28. ledna do 3. února 2019. Účastníci mají možnost prožít týden v krásném prostředí hostýnských vrchů ve společnosti Božího slova, dalších několika účastníků (maximálně jedenácti) a duchovních průvodců, kterými budou P. Petr Havlíček SJ, někdejší kaplan VKH Olomouc, a P. Ladislav Nosek SJ, kaplan VKH Brno. Bližší informace rád sdělí P. Ladislav Nosek na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.nebo Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Jako předmět emailu prosím uveďte "Exercicie Hostýn".

 

Externí akce a ohlášky

Večery chval

Evangelizačně zaměřené chvály u jezuitů každé úterý od 18:30.

Modlitební setkání s písněmi chval u minoritů každou třetí středu v měsíci od 18:18.

Jídlo pro lidi na ulici 2018

Jestli chceš pomoci lidem, kteří to potřebují, tak neváhej, přijď a pomáhej. Ve čtvrtek 13. prosince se bude rozdávat (nejen) jídlo lidem bez domova v Brně na Římském náměstí. Začátek akce je v 17 hodin, zájemci o pomoc přijďte prosím včas. Organizátoři budou rádi za příspěvek na jídlo. Bližší informace v události na Facebooku.

Adventní duchovní obnovy pro dívky

Sestry Boromejky srdečně zvou mladé dívky (17-35 let) na adventní duchovní obnovy v Prachaticích (termín 7. - 9. prosince) a v Praze (termín 14. - 16. prosince) na téma... zůstává nám víra, naděje a láska, tato trojice, ale největší z nich je láska”. Každou obnovu vede jiný duchovní a sestry boromejky. Cena víkend je dobrovolná, bližší informace a přihlášky na webu sester boromejek.

Schola na Petrově hledá nové členy

Členové scholy hrající na studentských mších na Petrově potřebují posílit své řady a hledají hudebníky i zpěváky. Zájemci mohou přijít na jejich zkoušku, která je vždy v úterý od 17:45 na faře na Petrově.

Charita hledá osobní asistenty

Charita Brno hledá sociálně cítící muže i ženy (třeba studenty) pro službu osobní asistence. Náplní práce jsou zejména doprovody po Brně. Jedná se o flexibilní práci na DPP. Pro více informací pište na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.Další informace také na tomto odkazu.

Hledáme animátory

Baví tě práce s dětmi​? Rád bys využil smysluplně svůj volný čas a rozvíjel svůj talent a potenciál​? Hledáme animátory pro Salesiánské středisko mládeže — dům dětí a mládeže Brno-Žabovřesky do kroužků​, otevřeného klubu​, posilovny nebo doučování​. Výběr je na tobě. Co je potřeba? Pouze 3 věci: věk min. 17 let​, čas (stačí i jedna hodina týdně), napsat e-mail na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.Pokud váháš a nevíš, zda je to to pravé, i tak mi napiš​ e-mail a já ti ráda podám více​ informací​ :-) Těšíme se na Tebe​!

Studenti pro život

Pod záštitou Hnutí pro život ČR vznikla iniciativa Studenti pro život (+mladí, kteří již nestudují), prostřednictvím které se snažíme oslovit mladé sympatizanty, kteří by rádi šířili pro-life kulturu ve společnosti, primárně však na školách, ve farnostech a společenstvích. Studentům nabízíme možnost zapojit se do zajímavých aktivit formou dobrovolnictví​. Je zde také velké pole působnosti pro osobní rozvoj a seberealizaci dle talentů každého jednotlivce. Chceme se vzájemně podporovat a inspirovat​, aby tak mohlo vzniknout něco dobrého ​a smysluplného​. Bližší informace na tomto odkazu.

Studentská online poradna

Začala fungovat online Studentská poradna, která může radit v citlivých záležitostech na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. K dotazům o průběhu studia, stipendiích a podobně můžete využít web jakvystudovat.cz Jsou tu pro vás ve dne, v noci a mají ambasadory z různých fakult.

Studijní a badatelská stipendia do Německa

Německá katolická nadace KAAD (Katholischer Akademischer Ausländer-Dienst) poskytuje studijní a badatelská stipendia do Německa. Další informace naleznete na internetových stránkách KAAD. Uzávěrka pro podávání žádostí bude 15. ledna 2019.

Nabídka práce

Mezinárodní montessori MŠ Perlička hledá posilu k učitelce do české třídy - nástup od ledna. Montessori znalosti nejsou podmínkou (ale určite výhodou), potřebné jsou zkušenosti s prací s dětmi. Pro více informací můžete napsat (do konce listopadu) na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. (Maruška z MAGIS spolča).