Ohlášky 22. října 2018

Pondělí 22.10. 19:00 večerní u jezuitů za Fakultu elektrotechniky a komunikačních technologií VUT
Úterý 23.10. 18:00 studentská u minoritů
    18:30 chvály u jezuitů
    19:00 mládežnická v katedrále sv. Petra a Pavla
    19:00 studentská ve Starém Lískovci
Středa 24.10. 7:30 snídaňová u jezuitů
    19:00 večerní u jezuitů
Čtvrtek 25.10. 18:00 mládežnická u salesiánů
Pondělí 29.10. 19:00 večerní u jezuitů za Lékařskou fakultu MU

Výzva pro všechny studenty: Studujete-li na fakultě, za kterou je sloužena mše, můžete se zapsat do tohoto online dokumentu k nesení darů, čtení nebo modlitbu přede mší. Děkujeme!

 

Akce VKH

Jarmark společenství v kostele u jezuitů

Navštěvuješ ve své farnosti báječné společenství, které ti při studiu v Brně chybí? Rád/a bys navštěvoval/a nějaké i v Brně, ale žádné neznáš? Nebo se bojíš přijít do neznámého prostředí mezi neznámé lidi? Právě pro Tebe je Jarmark společenství! Dnes (pondělí 22. října) od 20:15 se budou v kostele u jezuitů prezentovat zástupci různých brněnských společenství, kteří mezi sebe rádi přijmou nové tváře. Neboj se přijít a zeptat se jich na podrobnosti a poznat některé členy. Určitě zjistíš, že se není čeho bát!

Přihlašování na přípravy

Zájemci o přípravu na svátosti křtu, prvního svatého přijímání nebo biřmování v našem jezuitském kostele se stále mohou hlásit sestře Janě Zachovalové DKL na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.nebo přímo na jednotlivých setkáních (viz níže). Přípravy začnou v týdnu od 15. října na Studentském centru (Kozí 8) ve třech termínech. V pondělí od 17:30 pod vedením sestry Františky Majerčíkové DKL, v úterý od 17 hodin s otcem Ladislavem Noskek SJ a ve středu taktéž od 17 hodin s otcem Pavlem Kafkou. Kurz je možné navštěvovat i jen ze zájmu.

Přednáška s tématem Synody o mládeži

S předstihem zveme na přednášku věnovanou Synodě o mládeži, která proběhne v pondělí 5. listopadu. Bližší informace již brzy na našem Facebooku a webu.

Víkendovka pro prváky

Prváci pozor! Blíží se tradiční víkendovka (nejen) pro prváky s VKH Brno. Akce proběhne o víkendu 16. - 18. listopadu. Přihlašování je možné přes tento odkaz. V nejbližších dnech, sledujte web a facebook VKH Brno. Bližší informace budou zaslány přímo přihlášeným. Cena víkendu je 400 Kč.

Volejbal s VKH

Máte rádi volejbal? Cítíte potřebu se po náročném týdnu odreagovat? Máme pro Vás skvělou příležitost! Každý čtvrtek ve 20 hodin máte možnost, jít si zahrát do tělocvičny (ZŠ Elišky Přemyslovny) ve Starém Lískovci volejbal. Nemusíte být žádný profík, stačí mít chuť a zbytek už přijde. Zájemci se mohou nahlásit do této tabulky. Cena za večer je 50 Kč, více informací na webu VKH.

Tematická kázání na středečních večerních mších

Oblíbená středeční tematická kázání jsou zpět! Už vás nebaví vyznávat vašemu zpovědníkovi stále ty stejné hříchy? Přijďte k nám do kostela na středeční večerní mše svaté! V tomto akademickém roce na nich zazní deset homilií o deseti Božích přikázáních, na kterých se jistě dozvíte spoustu nového a možná získáte na přikázání úplně nový náhled. Všichni jste srdečně zváni. Série tematických kázání začne 7. listopadu, první rady, jak se vyvarovat zlého, nám sdělí Mons. Pavel Konzbul, pomocný biskup brněnský.

Nechci slevu zadarmo!

Od září jezdíme po České republice docela levně. Je důležité říct, že vše má svou cenu a nic není zadarmo. Kvůli našim slevám přicházejí (nebo spíš možná přijdou) o peníze potřebnější, než jsme my sami. Máme pro vás výzvu: zkusme častěji než dřív podporovat organizace, které pomáhají potřebným (Charita, Člověk v tísni, Lékaři bez hranic a další), církevní projekty, opravy památek či jiné poctivé a prospěšné projekty. Pro inspiraci vám každý měsíc na facebooku VKH Brno představíme jednu možnost, kde můžete nabídnout buď uspořený peníz (za ušetřené jízdné) nebo pomocnou ruku (pokud ušetřené peníze využijete jinak).  Děkujeme!

Oznámení a prosba ohledně Studentského centra

Sestra Jana, která se stará o naše Studentské centrum, už nebude moci být na SC v takovém časovém rozsahu, jako doposud. Proto se nejspíše změní provozní doba Centra. O Studentské centrum se musíme postarat všichni my, kteří jej využíváme a chodíme na akce VKH. Nemáme finance na proplácení lidí, kteří se podílejí na jednotlivých činnostech, naopak, mnoho našich členů obětuje nemalé množství vlastních peněz i svého času. Proto prosíme, přiložte ruku k dílu​, jako dobrovolníci na akcích VKH, pomocníci s úklidem SC nebo kostela, či při chystání snídaní apod. Pokud se nezapojíme​, VKH nemůže fungovat ​tak, jako doposud. Děkujeme za Vaši pomoc!

 

(Nejen) diecézní akce

Nové studentské diáře

Oblíbené studentské diáře na nový akademický rok jsou opět k dispozici! Oproti jiným diářům má ten Studentský řadu vychytávek​. Najdeš v něm odkaz na evangelium ze dne, citát na týden, zvýrazněné církevní a státní svátky, pozvánky na akce z celé diecéze i na celostátní akce, perforované rohy, pohlednice na zadní straně a slevové kupony. Vše přehledně na jednom místě.​ Můžete ho sehnat na Studentském centru,​ na Diecézním centru mládeže ​nebo na emailu​ Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Kam v Brně na mši? Rozhodnout můžete i Vy!

Děkanství brněnské zvažuje zavedení dalších bohoslužeb v centru Brna. Rádi by předem znali zájem o nové mše také mezi studenty. Pokud můžete, vyplňte prosím tuto anketu do 29. října. Děkujeme za vyplnění.

Pozvánky na kurzy o vztazích pro zadané i nezadané mladé lidi

Pracovníci pastoračního střediska brněnské diecéze srdečně zvou na kurzy určené pro mladé zadané i nezadané ​lidi ve věku od 18 do 35 let​. Další informace také na webu pastoračního střediska.

Kurz Klíč k vydařenému manželství

Znáš životní příběh Chiary a Enrica Petrillových a jejich cestu k manželství? Chtěl/a by ses dozvědět více o tom, co je pro dobré chození nezbytné? Jak poznávat, zda osoba, se kterou chodíš, je pro tebe ta pravá? Jak se vyznat sám v sobě? Pokud tě tyto otázky zajímají a chceš hledat odpovědi, neváhej a přihlas se na setkání pořádaná Biskupstvím brněnským, která jsou inspirována životním příběhem této italské dvojice. Setkání proběhnou ve dvou termínech o sobotách 10. a 17. listopadu na Petrově 9 v Brně ve farním sálu. Účast je bezplatná. Můžeš se hlásit do 5. 11. 2018. Bližší informace najdeš na webových stránkách Biskupství nebo zde.

Kurz Vitamíny pro dobré manželství

Zajímá tě téma partnerských vztahů? Jsi zvědavý na to, co může vztah ohrožovat a co jej naopak posílí? Co všechno bys měl vědět předtím, než se jednou budeš rozhodovat pro vstup do manželství? Sdružení Petrov ti nabízí pět formačních setkání s názvem Vitamíny pro dobré manželství, která tě povedou k uvažování nad tím, co vztahu prospívá a jaké vitamíny jsou pro dobrou obranyschopnost partnerského vztahu zapotřebí. Inspirací setkání bude příklad Tobiáše a Sáry, biblického páru, který na cestě k manželství musí překonat některá úskalí a zdolat určité výzvy, které jsou aktuální i pro dnešní dobu. Pokud je ti 18 až 35 let a chceš zajímavým způsobem využít pět sobot v měsíci listopadu a prosinci v čase od 17:30 do 20:30, tak neváhej, informuj se a přihlaš se zde. Kurz proběhne v sálu na Biskupské 5 v Brně. Je možné hlásit se do 31. října
2018.

 

Externí akce a ohlášky

Večery chval

Evangelizačně zaměřené chvály u jezuitů každé úterý od 18:30. V úterý 16. 10. bude na chválách přítomen exorcista Vojtěch Koukal z komunity Blahoslavenství v Dolanech, součástí večera budou modlitby za uzdravení a osvobození.

Modlitební setkání s písněmi chval u minoritů každou třetí středu v měsíci od 18:18.

Kurz Hranice (nejen) v partnerských vztazích

Tento kurz chce učit tomu, jak nám hranice pomáhají určit, za co jsme zodpovědní a jak se chránit a také nám pomáhají určit, co nejsou naše pocity, chování, přesvědčení a hodnoty a za co zodpovědnost nemáme. Krátké promluvy lektorů přinesou řadu příběhů i praktických nápadů. Kurs je založen na křesťanských principech, je vhodný pro jednotlivce i páry. Jádrem večera jsou praktická cvičení. Respektujeme vaše soukromí. Kurz je lektorován zdarma zkušenými manžely, účastníci platí pouze za občerstvení a materiály ke kurzu. Bližší info na webu nebo Facebooku.

Hledáme animátory

Baví tě práce s dětmi​? Rád bys využil smysluplně svůj volný čas a rozvíjel svůj talent a potenciál​? Hledáme animátory pro Salesiánské středisko mládeže — dům dětí a mládeže Brno-Žabovřesky do kroužků​, otevřeného klubu​, posilovny nebo doučování​. Výběr je na tobě. Co je potřeba? Pouze 3 věci: věk min. 17 let​, čas (stačí i jedna hodina týdně), napsat e-mail na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.Pokud váháš a nevíš, zda je to to pravé, i tak mi napiš​ e-mail a já ti ráda podám více​ informací​ :-) Těšíme se na Tebe​!

Studenti pro život

Pod záštitou Hnutí pro život ČR vznikla iniciativa Studenti pro život (+mladí, kteří již nestudují), prostřednictvím které se snažíme oslovit mladé sympatizanty, kteří by rádi šířili pro-life kulturu ve společnosti, primárně však na školách, ve farnostech a společenstvích. Studentům nabízíme možnost zapojit se do zajímavých aktivit formou dobrovolnictví​. Je zde také velké pole působnosti pro osobní rozvoj a seberealizaci dle talentů každého jednotlivce. Chceme se vzájemně podporovat a inspirovat​, aby tak mohlo vzniknout něco dobrého ​a smysluplného​. Bližší informace na tomto odkazu.