Ohlášky 11. února 2019

Pondělí 11.2. 19:00 večerní u jezuitů za Vyšší odborné školy
Úterý 12.2. 18:00 studentská u minoritů
    18:30 chvály u jezuitů
    19:00 mládežnická v katedrále sv. Petra a Pavla
 Středa 13.2. 7:30 snídaňová u jezuitů
    19:00 večerní u jezuitů
Čtvrtek 14.2. 18:00 mládežnická u salesiánů
Pondělí 18.2. 19:00 večerní u jezuitů za Fakultu výtvarných umění VUT

Výzva pro všechny studenty: Studujete-li na fakultě, za kterou je sloužena mše, můžete se zapsat do tohoto online dokumentu k nesení darů, čtení nebo modlitbu přede mší. Děkujeme!

 

Akce VKH

Přednáška senátora Pavla Fischera

S předstihem srdečně zveme na přednášku senátora Pavla Fischera na téma “Evropa jako úkol”, která proběhne v pondělí 11. února po večerní studentské mši svaté v jezuitském kostele.

Chystání tomboly a losů na ples (víno included)

Přijďte pomoci s chystáním tomboly a losů na ples VKH+ML! Dostanete dobré víno a možnost popovídat si s přáteli. Proběhne na SC ve středu 13. 2. ve 20 hodin po studentské mši.

Reprezentační ples VKH Brno a Mladých lidovců

Zveme na tradiční ples brněnského VKH a Mladých lidovců s tématem “Eso v rukávu”, který proběhne v pátek 15. února od 19 hodin v KD Semilasso. Vstupenky můžete zakoupit vždy po skončení pondělní studentské mše svaté u jezuitů nebo přes internetový portál tickin.cz. Více informací v události na Facebooku.

XXIV. ples VKH Brno

Srdečně zveme na 24. ples VKH Brno, který se letos ponese v barvách trikolory. Akce se uskuteční v pondělí 25. února od 19 hodin v KD Semilasso. Vstupenky můžete zakoupit vždy po skončení pondělní studentské mše svaté u jezuitů nebo přes internetový portál tickin.cz. Více informací v události na Facebooku. Na oba plesy stále sháníme dobrovolníky! K dispozici je posledních pár lístků!

Sháníme dobrovolníky do Studentského centra

Sháníme někoho, kdo by vypomáhal na SC. Jeho náplní by byla pomoc s chodem centra (otevírání, zavírání, drobný úklid...). Zájemci se mohou hlásit na mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., popř. telefonicky (v případě vzájemné dohody, je možná i nějaká finanční odměna). Zájemcům mnohokrát děkujeme!

Studentské mše u jezuitů během zkouškového a provoz Studentského centra

Pondělní studentské mše u jezuitů v 19 hodin se konají pravidelně od 7. ledna. Ve zkouškovém období můžete navštěvovat také středeční ranní snídaňové, které budou u jezuitů začínat o půl osmé ráno. Snídaně se budou konat pouze v případě, že si studenti sami něco donesou nebo připraví! Na středeční večerní studentské u jezuitů se můžete těšit od 13. února

Volejbal s VKH

Máte rádi volejbal? Cítíte potřebu se po náročném týdnu odreagovat? Máme pro Vás skvělou příležitost! Každý čtvrtek ve 19:30 máte možnost, jít si zahrát do tělocvičny (ZŠ Elišky Přemyslovny) ve Starém Lískovci volejbal. Nemusíte být žádný profík, stačí mít chuť a zbytek už přijde. Zájemci se mohou nahlásit do této tabulky. Cena za večer je 50 Kč, více informací na webu VKH.

Tématická kázání na středečních večerních mších

V tomto akademickém roce na nich zazní deset homilií o deseti Božích přikázáních, na kterých se jistě dozvíte spoustu nového a možná získáte na přikázání úplně nový náhled. Cyklus středečních tematických kázání bude pokračovat v tradičních 14-denních intervalech od 20. února.

Čtení a dary na mších za vaši fakultu

Hledáme dobrovolníky, kteří by si vzali modlitbu přede mší, čtení či přinášení darů, když bude mše sloužena za fakultu, na které studují, nebo i jindy. Zapisovat se můžete do tabulky nebo na mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.Děkujeme!

 

(Nejen) diecézní akce

Výzkum na téma “Spiritualita a zdraví”

Výzkum na téma "Spiritualita a zdraví" pod záštitou Cyrilometodějské teologické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci hledá dobrovolníky pro experiment. Pro bližší info a zájemci se hlaste prosím na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Změna pořadu bohoslužeb v kostele sv. Michala

Jedním z požadavků v internetové anketě (konané na podzim roku 2018) ohledně časů bohoslužeb bylo zavedení večerní mše svaté ve 20 hodin v centru Brna. V týdnu od 28. ledna se začnou takové mše konat v kostele u sv. Michala (Dominikánské náměstí). Od tohoto data budou tamější mše (vyjma neděle) probíhat pouze v úterýčtvrtek a sobotu (s nedělními texty) ve 20 hodin. V pondělí, středu a pátek mše svaté nebudou. Mše svaté v neděli budou slouženy v 10:30, v 15 hodin (dle misálu z r. 1962) a v 18:30. Nedělní mše svatá v 9 hodin se ruší.

Pouť ke sv. Valentinovi

V předvečer svátku svatého Valentina ve středu 13. února od 18:30, bude v kostele sv. Michala v Brně na Dominikánském náměstí tradiční Pouť ke svatému Valentinovi, jehož jméno dalo základ „svátku všech zamilovaných“. Valentinská pouť začíná bohoslužbou, hostem bude slovenský kněz Pavel Hudák. Navazuje přednáška: „Proč láska ztroskotává?“ a diskuze na témata vztahy a jejich budování, cesta k mému srdci a k srdci druhých, citový život a naše touhy, uzdravení ze zranění a selhání.

Přednáška o nové slovenské blahoslavené Anně Kolesárové

Přednáška slovenského kněze Pavla Hudáka bude 13. února od 17 hodin v kostele sv. Michala v Brně na Dominikánském náměstí – vstup z ulice Dominikánská.

 

Externí akce a ohlášky

Večery chval

Evangelizačně zaměřené chvály u jezuitů každé úterý od 18:30.

Modlitební setkání s písněmi chval u minoritů každou třetí středu v měsíci od 18:18.

Postní duchovní obnova pro děvčata od 18 let

Přijměte pozvání na víkendovou duchovní obnovu pro děvčata (starší 18 let), kterou pořádají Milosrdné sestry sv. Kříže v Kroměříži. Obnova pod názvem Josef Egyptský a jeho bratři se koná ve dnech 8. - 10. března a povede ji P. Roman Macura. S sebou: Bibli, zápisník, osobní věci. Těšit se můžete na ztišení a rozjímání, přednášky, modlitby, mše svaté, možnost svátosti smíření a další. Přihlášky a další dotazy směřujte sestře Beatě Zemanové na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. či na číslo 736 606 391.

VIR – Postní duchovní obnova pro mladé muže od 17 do 35 let

Srdečně zveme na postní duchovní obnovu pro mladé muže (17 - 35 let), která se koná o víkendu 8. - 10. března v Arcibiskupském kněžském semináři v Olomouci. Rekolekce vede P. Jan Krbec. Těšit se můžete na rozjímání nad Písmem, lectio divina, adorace, promluvy, příležitost k duchovnímu rozhovoru či svátosti smíření a další. Přihlašování je možné do 1. března pomocí tohoto formuláře. Bližší informace získáte na webu kněžského semináře či emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Postní duchovní obnovu pro dívky od 18 do 35 let

Zveme na postní duchovní obnovu pro ženy a dívky, která se uskuteční o víkendu 29. - 31. března ve Slavonicích (Adresa: Náměsti míru 477). Obnovu na téma Beránek, který byl pro nás obětován pořádají sestry boromejky a exercitátor bude P. Karel Janů. Příjezd v pátek mezi 14-17 hod, ukončení v neděli po obědě. S sebou: Bibli, růženec, breviář (kdo má), spacák, přezůvky. Cena je dobrovolná, věk: 18 – 35. Přihlášky a případné dotazy posílejte na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo sms na číslo +420 723 477  525.

Schola na Petrově hledá nové členy

Členové scholy hrající na studentských mších na Petrově potřebují posílit své řady a hledají hudebníky i zpěváky. Zájemci mohou přijít na jejich zkoušku, která je vždy v úterý od 17:45 na faře na Petrově.

Charita hledá osobní asistenty

Charita Brno hledá sociálně cítící muže i ženy (třeba studenty) pro službu osobní asistence. Náplní práce jsou zejména doprovody po Brně. Jedná se o flexibilní práci na DPP. Pro více informací pište na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.Další informace také na tomto odkazu.

Hledáme animátory

Baví tě práce s dětmi​? Rád bys využil smysluplně svůj volný čas a rozvíjel svůj talent a potenciál​? Hledáme animátory pro Salesiánské středisko mládeže — dům dětí a mládeže Brno-Žabovřesky do kroužků​, otevřeného klubu​, posilovny nebo doučování​. Výběr je na tobě. Co je potřeba? Pouze 3 věci: věk min. 17 let​, čas (stačí i jedna hodina týdně), napsat e-mail na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.Pokud váháš a nevíš, zda je to to pravé, i tak mi napiš​ e-mail a já ti ráda podám více​ informací​ :-) Těšíme se na Tebe​!

Studenti pro život

Pod záštitou Hnutí pro život ČR vznikla iniciativa Studenti pro život (+mladí, kteří již nestudují), prostřednictvím které se snažíme oslovit mladé sympatizanty, kteří by rádi šířili pro-life kulturu ve společnosti, primárně však na školách, ve farnostech a společenstvích. Studentům nabízíme možnost zapojit se do zajímavých aktivit formou dobrovolnictví​. Je zde také velké pole působnosti pro osobní rozvoj a seberealizaci dle talentů každého jednotlivce. Chceme se vzájemně podporovat a inspirovat​, aby tak mohlo vzniknout něco dobrého ​a smysluplného​. Bližší informace na tomto odkazu.

Studentská online poradna

Začala fungovat online Studentská poradna, která může radit v citlivých záležitostech na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. K dotazům o průběhu studia, stipendiích a podobně můžete využít web jakvystudovat.cz Jsou tu pro vás ve dne, v noci a mají ambasadory z různých fakult