Ohlášky 14. května 2018

Pondělí 14.5. 19:00 večerní u jezuitů za státnicující
Úterý 15.5. 18:00 mládežnická u minoritů
    18:00 mládežnická u Máří Magdalény
    18:30 chvály u Máří Magdalény
    19:00 mládežnická ve Starém Lískovci
    19:00 mládežnická v katedrále sv. Petra a Pavla
Středa 16.5. 7:30 snídaňová u jezuitů
    19:00 večerní u jezuitů
Čtvrtek 17.5. 18:00 mládežnická u salesiánů
Pondělí 21.5. 19:00 večerní u jezuitů za absolventy

Příhlašování na čtení a modlitby najdeš v odkazde zde: https://goo.gl/TaerUj. Více informací na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Akce VKH

Svatojánský košt vína u cimbálu

Srdečně zveme na tradiční Svatojánský košt vína u cimbálu​, který se letos uskuteční 16. května od 19:30 v Kulturním centru Sýpka​. Hudební doprovod zajistí Cimbálová muzika Jánoch​. Prosíme zájemce o pomoc s organizací, aby se zapsali do této tabulky. Děkujeme! Také děkujeme všem, kteří se rozhodli zapojit do předtančení Moravské besedy. Bude to super! Nezapomeňte si tak báječnou akci poznačit do kalendáře ​:-)

Piknik VKH a Mladých lidovců

Letní dny a pikniky patřily odjakživa k sobě​. Proto Tě zveme na piknik​, který proběhne ve středu 30. května od 17 hodin v Lužánkách​. Vezmi něco dobrého k jídlu či pití​, deku na sezení a přidej se k nám! Pokud chceš být více aktivní​, můžeš vzít třeba karty, balón nebo talíř. Budeme si užívat sluníčka a odpočívat (protože zkouškové je náročné), tak neváhej a přijď. Rádi Tě uvidíme!​:-)

Sport s VKH

Proběhne ve čtvrtek 7. června​, budeme hrát fotbal a volejbal ​(fotbal minimálně 4 hráči, volejbal minimálně 6 hráčů). Stále hledáme dobrovolníky​. Zájemci se mohou zapsat do této tabulky. Díky :-)

Nový výstava na SC

Pro novou výstavu na SC, na téma Boží krása​, hledáme ochotné fotografy i lidi, kteří nejsou profesionálové, ale rádi fotí​. Pokud máte zájem přispět na výstavu svým dílem (fotografií), které se bude týkat tohoto tématu, pošlete nám jej prosím do 20. května na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Děkujeme! ​:-)

 

(Nejen) diecézní akce

MAG​+​S Panama 2019

Jako předprogram Světového dne mládeže (SDM) 2019 v Panamě se od 11. do 21. ledna 2019 uskuteční Středoamerický MAGIS​, celosvětové setkání mladých lidí v duchu ignaciánské (jezuitské) spirituality. Cena: MAGIS+SDM = 900 USD, MAGIS = 800 USD. Letenky jsou v jednání. Přihlašování je možné do 31. května skrze email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.Více informací na magis2019.org, v češtině zde.

Noc kostelů u jezuitů v Brně

V pátek 25. května se v mnoha kostelích po celé zemi uskuteční Noc kostelů 2018​. Srdečně zveme na její prožití do našeho studentského jezuitského kostela Nanebevzetí Panny Marie. Program začíná v 18 hodin. Těšit se můžete na prohlídky kostela​, varhanní koncert a koncert šitbořické scholy SCHOK, povídání Věry Sosnarové o jejím životě (popsaném v knize Krvavé jahody), představení Šíleně smutná princezna v podání spolku Buřtguláš našeho VKH a další. Pokud máte zájem, můžete pomoci s organizací​. Bližší informace na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Společenství mládeže

Jakubčata

Po-Pá (kromě středy) ranné chvály ​v 7:15.
Po 20:15 stretko na faře ​u sv. Jakuba.
Út 19:00 chvály​ v jezuitskom kostole.
Ne 19:00 Slovenská sv. omša sprevádzaná jakubčiatskym zborom a po nej bude čajovňa.
Možnost přihlášení se na malá jakubčatská stretka na https://jakubcata.eu/male-stretka/

Spolčo LUSK

Spolčo LUSK se schází pravidelně každé úterý od 19:00 na faře v Husovicích​. Rádi mezi sebe přijmou každého​, ať už je z oblasti Husovic nebo odjinud. Pevným bodem na setkáních je vždy modlitba, dále se program odvíjí různě. Těšit se můžete na připravená témátka, besedy o cestování členů, katecheze s duchovními, hry nebo zpěv s kytarou. Mimo úterní setkání spolu mladí podnikají i výlety, společně sportují, nebo se účastní VKH akcí. Pro více informací piš na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Společenství o. Pia

Společenství mladých sv. otce Pia se schází vždy v úterý od 19:00 po mši svaté (na kterou jste také zváni) v kostele Máří Magdaleny​. Rádi mezi sebe přivítají nové členy​. Aktuálně se na setkáních inspirují knihou Docat (o sociální nauce církve).

Studenti, kteří rádi zpívají, se mohou přidat do místní scholy​, která se schází taktéž každé úterý (kromě posledního v měsíci) v 16:30 u bočního vchodu z ulice Františkánská. Od 18:00 pak (kromě posledního úterý v měsíci) zpívají na tamější studentské mši svaté.

V případě dalších dotazů ohledně spolča či zpěvu ve schole napište na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a nebo přijďte v úterý přímo do kostela :-)

Společenství MAGIS

Zveme všechny – studující, pracující, čekající, hledající na nově se rozbíhající MAGIS společenství. Setkání probíhají v úterý jednou za 2 týdny v 19:00 na SC a svou radostnou přítomností jej vede (i doprovází) otec Ladislav Nosek. Pokud byste rádi okusili něco víc z ignaciánské spirituality neváhejte a přidejte se. Speciálně zveme na následující úterý (13.3.) v 19:00 na společné objevování modlitby examen – neboli reflexe dne, která pomáhá dělat správné rozhodnutí.

Františkánské spolčo ​Porzincola ​v Brně-Husovicích

Každý čtvrtek od 19:15 se ve františkánské farnosti Brno-Husovice (při kostele Nejsvětějšího Srdce Páně) schází společenství mladých vysokoškoláků​. Rádi mezi sebe přijmou nové lidi, a proto neváhej a přijď! Těší se i na Tebe.

Spolčo Žabinec

Schází se každý čtvrtek a začíná studentskou mší svatou u Salesiánů v 18:00. Program pokračuje v Salesiánském středisku mládeže​. Začíná společnou večeří, pak následuje více, či méně duchovní program​, většinou však ve vyváženém poměru :-) Vždy jeden čtvrtek mají modlitební spolčo​. Během setkání jsou přítomní i salesiánští animátoři​, kteří jsou dobrovolníky (nebo zaměstnanci) ve středisku mládeže. Mimo čtvrtky spolu mladí chodí do divadla, v plesové sezóně na plesy, v zimě bruslit nebo lyžovat a také jezdí na víkendovky. Neváhej a přijď! Jak Tě jednou Žabinec chytne, už Tě nepustí :-) Další informace na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Královopolské spolčo

Navštivte společenství mládeže, které se schází ve farnosti Královo Pole. Mládež a studenti se setkávají jednou za 14 dní po páteční večerní mši svaté ​(cca 19:20) ve zpěvárně vedle kostela. ​Cílem těchto setkání je společná modlitba, vzájemná podpora, příprava různých akcí ve farnosti, hry a zábava a mnoho dalšího. Přijít můžete už na zmíněnou mši v 18:30. Termín nejbližšího setkání​ ověříte na farním webu.

Komunita Emmanuel

Komunita Emmanuel zve do jejich společenství mladých věřících, které se schází každou třetí středu v měsíci. V Brně komunita pořádá řadu akcí, například mši svatou pro mladé, otevřený večer pro mladé, mezinárodní setkání, fórum mladých v Nitře, přináší informace o evagelizačních školách a další.

Více info na Facebooku: Mladí komunity Emmanuel, web: mladi.emmanuel.cz

-- zatím neověřeno --

Spolčo na Starém Brně

Na faře u baziliky na Starém Brně vás uvítají hned dvě nová spolča. V úterý od 20:00 pro mladé​(20-30 let) a ve čtvrtek v 18:00 (pro 30+).​Nemějte strach a přijďte.

 

Externí akce a ohlášky

Festival FULL of LIFE v Řečkovicích

Farnost Brno-Řečkovice zve na křesťanský festival FULL of LIFE​, který se uskuteční sobotu 26. května od 14 do 22 hodin v areálu (nad kostelem) na Palackého náměstí v Brně–Řečkovicích. Těšit se můžete na řadu hudebních vystoupení, divadlo, přednášky, svědectví i občerstvení. Z hudebních uskupení vystoupí místní hudební kapely a scholy​, jako hosté Brno Gospel Choir,​ skupina Way to go a hlavním hostem večera bude slovenská kapela ESPÉ​. Více informací na www.FULLofLIFE.cz

Duchovní obnovy pro mládež "Skvělba"

Zveme Vás na duchovní obnovy pro mládež s názvem "Skvělba" (= skvělá volba). Obnovy jsou určeny pro mladé od 15 do 25 let a probíhají v duchovním centru na Vranově u Brna 1 x za měsíc​, vždy v sobotu od 10 do 16:30​. V programu je mše svatá, adorace, katecheze, příležitost ke svátosti smíření nebo duch. rozhovoru, ale také služba druhým. Obnovy vedou řeholníci z různých komunit brněnské diecéze. Obnovy jsou pořádány pod záštitou Pastorace povolání, kterou má v naší diecézi na starosti P. Marek Dunda a jejím delegátem při ČBK je Mons. Pavel Konzbul. Nejbližší termíny: 14. 4., 12. 5. a 10. 6. 2018.

Projekt Tyfloservis

Hledáme řešení problému s bydlením pro klientku se zrakovým postižením​, která si musí vyhledat nové bydlení. Vzhledem ke svému zrakovému znevýhodnění má jen omezené možnosti hledání a nemá v okolí nikoho​, koho by mohla požádat o pomoc​. Vaše pomoc by spočívala v nalezení vhodného inzerátu​, společnou domluvu na schůzku a doprovod na prohlídku místa. Stávající byt musí klientka opustit na konci června​. Pokud chceš pomoci​, napiš​ prosím na email​ Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.Děkujeme!

Večery chval

Evangelizačně zaměřené chvály u jezuitů každé úterý od 18:30.

Každou třetí středu v měsíci od 18:30 probíhá večer chval v kostele sv. Janů (u Minoritů)​. Odkaz na stránky zde

Kurz hlavních táborových vedoucích

Sdružení Petrov, z. s. pořádá ve dnech 8. - 10. června pro zájemce od 18 let kurz školení hlavních táborových vedoucí. Kurz je akreditován MŠMT​. Kapacita je omezena. Bližší informace a přihlášky na webu sdružení.

Řeckokatolická liturgie

Každou neděli v 10:15 jste zváni na řeckokatolickou liturgii v kostele sv. Marie Magdalény​. Tato mše je platná i pro římskokatolíky :-)

Dobrovolnictví pro Maltézskou pomoc

Hledáme dobrovolníky pro seniory. Přidej se k nám a pojď dělat dobrovolníka v Maltézské pomoci v Brně. Podmínkou je čistý trestní rejstřík a ochota věnovat hodinu až dvě jednou za týden. Náplní práce je dělat společnost starým a opuštěným lidem. Více informací dostaneš u Markéty Studené, tel. 736620810, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Modlitba tancem

Společenství Modlitba tancem sdružuje mladé ženy, které spojuje láska k Bohu a k tanci. Modlí se na své životní partnery i za životní povolání. Modlí se slovem, zpěvem a tancem. Setkání probíhá každé druhé úterý v 18:30 - 20:30. ​Bližší info: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Společenství 4life

Jsme (ne)studenti, kteří chtějí šířit kulturu života ve společnosti. Spolupracujeme s Hnutí pro život ČR​, které zaštiťuje několik projektů. Mezi nimi nově i Studenti pro život. Některé z projektů které můžete podpořit: Nesoudíme. Pomáháme. - Linka pomoci - Modlitby za nejmenší.

Video na signaly.cz

Křesťanský web signaly.cz natočili evangelizační video, ​které má atraktivním způsobem přiblížit církev a křesťanství mladým věřícím, ale i hledajícím a nevěřícím. Koukněte se na něj zde.

Nabídka práce

Arcibiskupské gymnázium v Kroměříži hledá zaměstnance na pozice vyučujícího informatiky a pedagoga volného času / vychovatele. Nástup od školního roku 2018/2019. Bližší informace na webu školy.

 

Externí akce na prázdniny

Festival Kefasfest 2018

Ve dnech 22. - 24. června se v areálu bývalého kláštera Rosa coeli v Dolních Kounicích uskuteční další ročník křesťanského festivalu pro mládež Kefasfest​. Těšit se můžete mj. na bohatý program plný hudby, sportovní aktivity či kreativní workshopy. Program doplňují výstavy, filmy, divadlo a přednášky na aktuální témata. Bližší informace o festivalu, programu a přihlašování na webu.

Hlídání dětí během Manželského setkání na Velehradě

Chceš zažít o prázdninách něco výjimečného​? Poznat spoustu nových kamarádů?​ Zažít společenství mládeže​? Přiložit ruku k dílu a přitom se bavit​? Zažít duchovní program​? A máš rád/a děti​? Pak je tato akce právě pro Tebe. Pro Manželské setkání na Velehradě v době od 14. do 21. července 2018 jsou hledáni pečovatelé, tzv. pečouni​, kteří by zajišťovali hlídání dětí ve věku 0-15 let​. Stále jsou volná místa. Více informací na pecovatele.webnode.cz/

29. Mladifest v Medjugorje

S předstihem zveme na setkání mladých do Medjugorje​, které proběhne v termínu 29. 7. - 7. 8. 2018​. Těšit se můžete na ztišení, modlitbu, přednášky, výlety či koupání v moři. Na místo setkání vyjede z ČR několik skupin (autobusů), ke kterým se můžete přidat.

1) Ubytování: 70 €, doprava: 2400 Kč (studenti). Možnost plné penze, nebo polopenze, výlet do Sarajeva. Bližší informace na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

2) Ubytování a služby: 75 €, doprava: 2350 Kč. Možnost polopenze (+55 €), doprovod kněze. Bližší informace na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo medju.blog.cz

Cyklopouť do Mariazell

Zveme vás na prázdninovou cyklopouť do Mariazell, která se uskuteční v termínu od 10. do 19. srpna. Navštívíme města České Budějovice, Linz, Mariazell, Melk, Vídeň a Břeclav. Jednotlivé etapy jsou koncipovány tak, aby je zvládl průměrný cyklista i celé rodiny. Akci pořádá Orel. Více na www.cyklopoute.cz

Výtvarné duchovní cvičení

Tato akce s mottem “Vlastní tvorba jako rozhovor s Bohem” se uskuteční od 19. do 25. srpna ve Pstruží u Frýdlantu nad Ostravicí. ​Je určena pro mladé (16 - 26 let), kteří chtějí rozvíjet svůj vztah s Bohem, prohloubit svůj duchovní život a baví je výtvarně tvořit. Kapacita je pouze 12 osob. ​Čeká vás rozjímání s Biblí, volná a tematická tvorba, osobní i společná modlitba, mše svaté či večerní čajovny. Cena 2000 Kč zahrnuje také výtvarný materiál. Cvičení pořádá Salesiánské středisko mládeže v Plzni​. Bližší informace a přihlašování zde, nebo na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Záchrana zříceniny kláštera na Slovensku

Chtěl/a by ses na dva týdny přenést do 17. století? Vyzkoušet si život bez výdobytků moderní civilizace​, internetu, mobilu či vodovodního kohoutku? Usínat pod hvězdami (nebo ve stanu), umývat se u pramene, prožít nezapomenutelné dobrodružství a přiložit ruku k opravě zříceniny kláštera sv. Kateřiny Alexandrijské? Neváhej a přijď! Stačí věk minimálně 17 let, 12€ a bude o Tebe královsky postaráno, hladem neumřeš :-)

Pokud Tě nabídka oslovila, zhlédni malou ukázku na tomto odkazu a nebo klikni na www.katarinka.sk a vyplň přihlašovací formulář (možnost přijet téměř po celé prázdniny​).