Ohlášky 18. června 2018

Pondělí 18.6. 19:00 večerní u jezuitů
Úterý 19.6. 18:00 mládežnická u minoritů
    18:00 mládežnická u Máří Magdalény
    18:30 chvály u jezuitů
    19:00 mládežnická v katedrále sv. Petra a Pavla
Středa 20.6. 7:30 snídaňová u jezuitů (poslední před prázdninami)
Čtvrtek 21.6. 18:00 mládežnická u salesiánů
Pondělí 25.6. 19:00 večerní u jezuitů (poslední před prázdninami)

 

(Nejen) diecézní akce

Světové dny mládeže Panama 2019

Stále je možné se hlásit na Světové dny mládeže do Panamy​. Setkání proběhne v (pro nás) netradičním termínu 16. - 27. ledna 2019​. Veškeré informace včetně registrace naleznete na následujícím odkazu. Přihlašování je možné do 30. června 2018​!

Výstava o Matce Tereze

Srdečně zveme na výstavu s názvem Matka Tereza světlo v temnotě dneška​, která je přístupná v kostele sv. Michala (Dominikánské náměstí) do 1. července 2018​. Výstavu můžete navštívit vždy od úterý do soboty​, v časech 10-12 a 14-17 hodin​. Mimo uvedené časy ​si lze výstavu prohlédnout také před​ a po bohoslužbách​.

Výstava Tváře místní církve

V rámci 100. výročí založení ČSR Vás zveme na výstavu s názvem Tváře místní církve​, která představuje životy osobností​, jenž jsou spojené s životem v sedmi farnostech v Brně​. Již nežijící zajímavé osobnosti svým osobním přístupem a často i hrdinstvím mohou být příkladem v dnešním světě. Výstava je zpřístupněna o sobotách a nedělích od 9.00 do 17.00 mimo časy bohoslužeb do 17. června 2018​. Jednotlivá místa​, kde najdete jednotlivé osobnosti jsou vypsána​ například na tomto odkazu.

Festival Kefasfest 2018

Ve dnech 22. - 24. června se v areálu bývalého kláštera Rosa coeli v Dolních Kounicích uskuteční další ročník křesťanského festivalu pro mládež Kefasfest​. Těšit se můžete mj. na bohatý program plný hudby, sportovní aktivity či kreativní workshopy. Program doplňují výstavy, filmy, divadlo a přednášky na aktuální témata. Bližší informace o festivalu, programu a přihlašování na webu.

Jáhenská a kněžská svěcení

Červen je tradičně časem, kdy v českých a moravských diecézích probíhají jáhenská a kněžská svěcení​. Udělejte si příjemný výlet do vaší diecézní katedrály a podpořte své jáhny a novokněze :-) V brněnské diecézi se obě svěcení konají současně, 23. června od 9:00 v brněnské katedrále sv. Petra a Pavla​. V olomoucké arcidiecézi proběhne jáhenské svěcení 23. června od 9:30 v olomoucké katedrále sv. Václava​, kněžské svěcení proběhne 30. června ve stejný čas na témže místě. V ostravsko-opavské diecézi budou noví jáhni svěceni 23. června od 9:30 v opavské konkatedrále Nanebevzetí Panny Marie. Noví kněží budou svěceni 30. června od 9:30 v ostravské katedrále Božského Spasitele​. Svěcení proběhnou také v některých českých diecézích. Podrobnosti​ o primičních mších ​novokněží naleznete na www.primice.cz 

 

Společenství mládeže

Jakubčata

Úterý v 18:30 = chvály ​v jezuitském kostele.
Středa v 7:30 = společná ranní mše (u jezuitů)
Čtvrtek = Zkouška jakubčatského sboru v 19:00 na faře
Neděle v 19:00 = Slovenská mše doprovázená jakubčatským sborem, nebo varhanami
(před ní růženec, po ní čajovna)

Spolčo LUSK

Spolčo LUSK se schází pravidelně každé úterý od 19:00 na faře v Husovicích​. Rádi mezi sebe přijmou každého​, ať už je z oblasti Husovic nebo odjinud. Pevným bodem na setkáních je vždy modlitba, dále se program odvíjí různě. Těšit se můžete na připravená témátka, besedy o cestování členů, katecheze s duchovními, hry nebo zpěv s kytarou. Mimo úterní setkání spolu mladí podnikají i výlety, společně sportují, nebo se účastní VKH akcí. Pro více informací piš na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Společenství o. Pia

Společenství mladých sv. otce Pia se schází vždy v úterý od 19:00 po mši svaté (na kterou jste také zváni) v kostele Máří Magdaleny​. Rádi mezi sebe přivítají nové členy​. Aktuálně se na setkáních inspirují knihou Docat (o sociální nauce církve).

Studenti, kteří rádi zpívají, se mohou přidat do místní scholy​, která se schází taktéž každé úterý (kromě posledního v měsíci) v 16:30 u bočního vchodu z ulice Františkánská. Od 18:00 pak (kromě posledního úterý v měsíci) zpívají na tamější studentské mši svaté.

V případě dalších dotazů ohledně spolča či zpěvu ve schole napište na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a nebo přijďte v úterý přímo do kostela :-)

Společenství MAGIS

Zveme všechny – studující, pracující, čekající, hledající na nově se rozbíhající MAGIS společenství. Setkání probíhají v úterý jednou za 2 týdny v 19:00 na SC a svou radostnou přítomností jej vede (i doprovází) otec Ladislav Nosek. Pokud byste rádi okusili něco víc z ignaciánské spirituality neváhejte a přidejte se.

Františkánské spolčo ​Porzincola ​v Brně-Husovicích

Každý čtvrtek od 19:15 se ve františkánské farnosti Brno-Husovice (při kostele Nejsvětějšího Srdce Páně) schází společenství mladých vysokoškoláků​. Rádi mezi sebe přijmou nové lidi, a proto neváhej a přijď! Těší se i na Tebe.

Spolčo Žabinec

Schází se každý čtvrtek a začíná studentskou mší svatou u Salesiánů v 18:00. Program pokračuje v Salesiánském středisku mládeže​. Začíná společnou večeří, pak následuje více, či méně duchovní program​, většinou však ve vyváženém poměru :-) Vždy jeden čtvrtek mají modlitební spolčo​. Během setkání jsou přítomní i salesiánští animátoři​, kteří jsou dobrovolníky (nebo zaměstnanci) ve středisku mládeže. Mimo čtvrtky spolu mladí chodí do divadla, v plesové sezóně na plesy, v zimě bruslit nebo lyžovat a také jezdí na víkendovky. Neváhej a přijď! Jak Tě jednou Žabinec chytne, už Tě nepustí :-) Další informace na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Královopolské spolčo

Navštivte společenství mládeže, které se schází ve farnosti Královo Pole. Mládež a studenti se setkávají jednou za 14 dní po páteční večerní mši svaté ​(cca 19:20) ve zpěvárně vedle kostela. ​Cílem těchto setkání je společná modlitba, vzájemná podpora, příprava různých akcí ve farnosti, hry a zábava a mnoho dalšího. Přijít můžete už na zmíněnou mši v 18:30. Termín nejbližšího setkání​ ověříte na farním webu.

Komunita Emmanuel

Komunita Emmanuel zve do jejich společenství mladých věřících, které se schází každou třetí středu v měsíci. V Brně komunita pořádá řadu akcí, například mši svatou pro mladé, otevřený večer pro mladé, mezinárodní setkání, fórum mladých v Nitře, přináší informace o evagelizačních školách a další.

Více info na Facebooku: Mladí komunity Emmanuel, web: mladi.emmanuel.cz

-- zatím neověřeno --

Spolčo na Starém Brně

Na faře u baziliky na Starém Brně vás uvítají hned dvě nová spolča. V úterý od 20:00 pro mladé​(20-30 let) a ve čtvrtek v 18:00 (pro 30+).​Nemějte strach a přijďte.

 

Externí akce a ohlášky

Projekt Tyfloservis

Hledáme řešení problému s bydlením pro klientku se zrakovým postižením​, která si musí vyhledat nové bydlení. Vzhledem ke svému zrakovému znevýhodnění má jen omezené možnosti hledání a nemá v okolí nikoho​, koho by mohla požádat o pomoc​. Vaše pomoc by spočívala v nalezení vhodného inzerátu​, společnou domluvu na schůzku a doprovod na prohlídku místa. Stávající byt musí klientka opustit na konci června​. Pokud chceš pomoci​, napiš​ prosím na email​ Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.Děkujeme!

Večery chval

Evangelizačně zaměřené chvály u jezuitů každé úterý od 18:30.

Každou třetí středu v měsíci od 18:30 probíhá večer chval v kostele sv. Janů (u Minoritů)​. Odkaz na stránky zde

Moderovaná adorace v Husovicích

Zveme Vás na moderovanou adoraci do kostela Nejsvětějšího Srdce Páně v Brně-Husovicích​, která se uskuteční ve čtvrtek 21. června od 18:40.​Tématem adorace je "Milujte se navzájem​”. Zájemci se mohou přidat také k události na Facebooku.

Řeckokatolická liturgie

Každou neděli v 10:15 jste zváni na řeckokatolickou liturgii v kostele sv. Marie Magdalény​. Tato mše je platná i pro římskokatolíky :-)

Dobrovolnictví pro Maltézskou pomoc

Hledáme dobrovolníky pro seniory. Přidej se k nám a pojď dělat dobrovolníka v Maltézské pomoci v Brně. Podmínkou je čistý trestní rejstřík a ochota věnovat hodinu až dvě jednou za týden. Náplní práce je dělat společnost starým a opuštěným lidem. Více informací dostaneš u Markéty Studené, tel. 736620810, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Modlitba tancem

Společenství Modlitba tancem sdružuje mladé ženy, které spojuje láska k Bohu a k tanci. Modlí se na své životní partnery i za životní povolání. Modlí se slovem, zpěvem a tancem. Setkání probíhá každé druhé úterý v 18:30 - 20:30. ​Bližší info: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Studenti pro život

Pod záštitou Hnutí pro život ČR vznikla iniciativa Studenti pro život (+mladí, kteří již nestudují), prostřednictvím které se snažíme oslovit mladé sympatizanty, kteří by rádi šířili pro-life kulturu ve společnosti, primárně však na školách, ve farnostech a společenstvích. Studentům nabízíme možnost zapojit se do zajímavých aktivit formou dobrovolnictví​. Je zde také velké pole působnosti pro osobní rozvoj a seberealizaci dle talentů každého jednotlivce. Chceme se vzájemně podporovat a inspirovat​, aby tak mohlo vzniknout něco dobrého ​a smysluplného​. Bližší informace na tomto odkazu.

Video na signaly.cz

Křesťanský web signaly.cz natočili evangelizační video, ​které má atraktivním způsobem přiblížit církev a křesťanství mladým věřícím, ale i hledajícím a nevěřícím. Koukněte se na něj zde.

Výpomoc během Katolické charismatické konference v Brně

Hledáme jednu až tři studentky na stánek Paulínek během Charismatické konference v Brně (11. - 15. července). Zaplatíme vstup, občerstvení a další, budeme se na stánku střídat​, takže část programu lze absolvovat​. Neplatíme od hodiny, ale nějaký finanční i knižní bonus bude​. Ubytování spíše zajistit nemůžeme, takže hledáme nejlépe někoho z Brna​. Očekáváme, že brigádnice bude znát naše knihy (aspoň něco), že vydrží stát na nohách po celou dobu, bude milá i na nemilé lidi (kdyby se náhodnou vyskytli), umí počítat (kalkulačku s sebou) a nebojí se EET (ovšem u PC/kasy bude již zaučená dlouhodobá brigádnice). Prosíme zájemkyně​, ať píší na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Nabídka práce v Brně

Středisko volného času při Církevní střední zdravotní škole Grohova hledá zodpovědného a kvalifikovaného člověka na pozici školního asistenta​. Kvalifikační předpoklad odpovídá studiu asistenta pedagoga (Zákon č. 563/2004 Sb., o pedagogických pracovnících ve znění zákona č. 198/2012). Výše úvazku ​je volitelná (0,1 – 0,7), záleží na vašich časových možnostech. Délka pracovního poměru na jeden nebo dva roky​. Náplň práce: vedení a mentorování tří žáků SVČ v oblasti vzdělávání a seberozvoje, aktivní zapojení do projektů školy, pomoc s rozvojem volnočasových aktivit, administrativní a organizační činností. V případě zájmu a pro více informací pište na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Nabídka práce v Kroměříži

Arcibiskupské gymnázium v Kroměříži hledá zaměstnance na pozice vyučujícího informatiky a pedagoga volného času / vychovatele. Nástup od školního roku 2018/2019. Bližší informace na webu školy.

 

Externí akce na prázdniny

Dny lidí dobré vůle na Velehradě

Srdečně zveme na 19. ročník Dnů lidí dobré vůle na Velehradě. Dvoudenní setkání se tradičně uskuteční ve dnech čtvrtého a pátého července​. V programu nechybí vzdělávací semináře, přednášky, výstavy, soutěže pro děti i dospělé a další. Součástí jsou prezentace církevních hnutí a organizací, které mají vlastní bohatý program​. Hlavním středečním lákadlem pro mladé a studenty bude jistě program s názvem Mladí fandí Velehradu​, na kterém letos vystoupí například kapela Mirai​. Vyvrcholením celého dne je tradiční Večer lidí dobré vůle.​ Následujícím den se bude konat slavnostní mše svatá​, které se kromě tisíců věřících zúčastní také čeští i zahraniční biskupové. Veškeré informace k programu​ naleznete na této adrese.

Hlídání dětí během Manželského setkání na Velehradě

Chceš zažít o prázdninách něco výjimečného​? Poznat spoustu nových kamarádů?​ Zažít společenství mládeže​? Přiložit ruku k dílu a přitom se bavit​? Zažít duchovní program​? A máš rád/a děti​? Pak je tato akce právě pro Tebe. Pro Manželské setkání na Velehradě v době od 14. do 21. července 2018 jsou hledáni pečovatelé, tzv. pečouni​, kteří by zajišťovali hlídání dětí ve věku 0-15 let​. Stále jsou volná místa. Více informací na pecovatele.webnode.cz/

Pěší pouť do Slavkovic

Zveme Vás na týdenní pěší pouť do Slavkovic​, která proběhne v termínu 21. - 28. června​. Během pouti nebude chybět modlitba​, mše svatá​, zpěv​, sdílení i mlčení​. Pro poutníky bude zajištěno jídlo​, pití i noclehy​. Velké batohy poveze doprovodné vozidlo​. Do Slavkovic se letos poputuje z šesti směrů​, a to z Fulneku, Hodonína, Českých Budějovic, Prahy, Mladé Boleslavi a nově z Polska. Cena pouti cca 800 Kč. Bližší informace ​o trasách a registrace na www.pout.cz

29. Mladifest v Medjugorje

S předstihem zveme na setkání mladých do Medjugorje​, které proběhne v termínu 29. 7. - 7. 8. 2018​. Těšit se můžete na ztišení, modlitbu, přednášky, výlety či koupání v moři. Na místo setkání vyjede z ČR několik skupin (autobusů), ke kterým se můžete přidat.

1) Ubytování: 70 €, doprava: 2400 Kč (studenti). Možnost plné penze, nebo polopenze, výlet do Sarajeva. Bližší informace na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

2) Ubytování a služby: 75 €, doprava: 2350 Kč. Možnost polopenze (+55 €), doprovod kněze. Bližší informace na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo medju.blog.cz

Ekumenický autobus do Taizé

Připojte se v termínu 4. - 13. srpna k ekumenické výpravě do francouzské vesničky Taizé. Cena pro mladé do 29 let činí 3910 Kč. Bližší informace na webu výpravy.

Cyklopouť do Mariazell

Zveme vás na prázdninovou cyklopouť do Mariazell, která se uskuteční v termínu od 10. do 19. srpna. Navštívíme města České Budějovice, Linz, Mariazell, Melk, Vídeň a Břeclav. Jednotlivé etapy jsou koncipovány tak, aby je zvládl průměrný cyklista i celé rodiny. Akci pořádá Orel. Více na www.cyklopoute.cz

Výtvarné duchovní cvičení

Tato akce s mottem “Vlastní tvorba jako rozhovor s Bohem” se uskuteční od 19. do 25. srpna ve Pstruží u Frýdlantu nad Ostravicí. ​Je určena pro mladé (16 - 26 let), kteří chtějí rozvíjet svůj vztah s Bohem, prohloubit svůj duchovní život a baví je výtvarně tvořit. Kapacita je pouze 12 osob. ​Čeká vás rozjímání s Biblí, volná a tematická tvorba, osobní i společná modlitba, mše svaté či večerní čajovny. Cena 2000 Kč zahrnuje také výtvarný materiál. Cvičení pořádá Salesiánské středisko mládeže v Plzni​. Bližší informace a přihlašování zde, nebo na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Prázdninové misie Antiochia

Po vzoru křesťanů z Antiochie tráví bohoslovci a mladí křesťané z celé republiky letní prázdniny v místech, kde žije málo věřících a zapojují se do života obce. Připravují zábavné a kulturní programy pro děti​, poznávací výlety​, navštěvují osamocené a nemocné​. Hlavní myšlenkou je přiblížit nenásilnou formou křesťanství lidem​, kteří se s ním již po generace neměli možnost přímo seznámit. Misie jsou rozděleny do čtyř dvoutýdenních turnusů​, které se letos konají v Kamenickém Šenově (Čechy) a Březové nad Svitavou ​(Morava). Bližší informace​ a přihlášky​ na www.antiochia.cz

Záchrana zříceniny kláštera na Slovensku

Chtěl/a by ses na dva týdny přenést do 17. století? Vyzkoušet si život bez výdobytků moderní civilizace​, internetu, mobilu či vodovodního kohoutku? Usínat pod hvězdami (nebo ve stanu), umývat se u pramene, prožít nezapomenutelné dobrodružství a přiložit ruku k opravě zříceniny kláštera sv. Kateřiny Alexandrijské? Neváhej a přijď! Stačí věk minimálně 17 let, 12€ a bude o Tebe královsky postaráno, hladem neumřeš :-)

Pokud Tě nabídka oslovila, zhlédni malou ukázku na tomto odkazu a nebo klikni na www.katarinka.sk a vyplň přihlašovací formulář (možnost přijet téměř po celé prázdniny​).