Skip to main content

Mše svaté

Studentské mše

 

 

u jezuitů

u minoritů

Petrov

Starý Lískovec

Máří Magdalena salesiáni - Žabovřesky

pondělí

19:00

 

 

 

   

úterý

 

18:00

19:00

19:00

18:00  

středa

7:30   

19:00

   

 

   

 

čtvrtek             18:00

Pondělní mše budou slouženy za jednotlivé fakulty (viz Mše za fakulty). Každou mší nás bude doprovázet studentská schóla. Od října se budeme půl hodiny přede mší modlit postupně jednotlivá tajemství růžence.

Po ranních středečních mších jste zváni na společnou výbornou snídani na SC.

Před večerními bohoslužbami bude možnost svátosti smíření, v pondělí i ve středu hodinu před večerní mší. Každou středu se nám kostel otevře k adoraci od 18. hodiny.

A jako tradičně po pondělní mši je otevřena čajovna.

 

 

Modlitba přede mší

Před pondělní studentskou mší svatou se pravidelně modlíme růženec a společnou modlitbu. Má nám pomoci ztišit se, připravit se na slavení mše svaté a také nás spojit v jedno společenství.

Modlitbu přede mší můžeš číst i Ty! Až bude sloužena mše za Tvoji fakultu, stačí se ozvat/napsat Jendovi Novotnému (duchovni@vkhbrno.cz).

 

Text modlitby:
 

Dobrý Pane,
děkujeme ti, za dar rozumu, možnost svobodně studovat a studiem se přibližovat k Pravdě.

Děkujeme ti za každého člověka, který nás ve studiu podporuje. Za naše rodiče a naše nejbližší, za přátele, za naše akademické společenství, ve kterém se můžeme rozvíjet a společně tě lépe poznávat.

Děkujeme ti, že nám posíláš kněze a zasvěcené osoby, kteří jsou tvými prostředníky a průvodci na naší cestě. Žehnej všem, kteří nám na naší cestě pomáhají.

Prosíme, obdařuj nás svou milostí, abychom se stali upřímnými křesťany a dokázali křesťanský postoj obhajovat ve společnosti.

Dej nám odvahu zodpovědně plnit poslání, které jsi nám svěřil, a vytrvalost k dokončení tvého díla.

 

Amen