Skip to main content

Tipy na externí akce

Mladifest 2017 - setkání mládeže v Medjugorje

více informací na www.medju.cz


Festival Kefasfest

Festival Kefasfest je open air festival na nádherném místě bývalého kláštera Rosa coeli v Dolních Kounicích.

Šestý ročník křesťanského festivalu Kefasfest se uskuteční o víkendu od 23. do 25. června 2017.

Na festivale vystoupí: Pavel Callta, Jarda Svoboda (Traband), Way to go, Darce, Miracles a další...

Festival láká také na bohatý doprovodný program - Přijďte si vyzkoušet parkour, naučit se žonglovat, přejít slackline, projet se na loďkách a zažít spoustu dalších věcí.

Kefasfest je prostor pro kvalitní domácí i zahraniční hudbu, divadlo a kulturu. V různorodosti hudebních a divadelních žánrů chce představit moderní křesťanskou kulturu a její radostné poselství.


Festival Meeting Brno

Milí přátelé,
letošní festival Meeting Brno nabízí skutečně bohatý program. Jeho součástí je nedělní Bohoslužba smíření a diskuzní fóra, která by mohla svými tématy zaujmout Vaše okolí. Rádi bychom Vás požádali o pomoc při propagaci těchto vybraných diskuzí:

EVROPA FORUM: Inspirace pro novou Evropu (21.5. 17:00) - mj. s prezidentkou největšího křesťanského festivalu na světě, partnerským Meetingem Rimini (www.meetingrimini.org)
http://meetingbrno.cz/program/evropa-forum-inspirace-pro-novou-evropu
https://www.facebook.com/events/1191034154356734/

KABINET BAŤA: Wir schaffen das! Schaffen wir das? Rozmanitost, práce, bohatství (24.5. 20:00) - mj. s prezidentem nejvýznamnější podnikatelské asociace, která explicitně uplatňuje křesťanské sociální učení ve světě byznysu, Compagnia delle opere (www.cdo.org, 36 tisíc firem v 19 zemích 5 kontinentů; její zkušenosti reflektoval Benedikt XVI. v Caritas in veritate; v ČR zástupcem www.drfg-nadace.cz)
http://meetingbrno.cz/program/kabinet-bata-wir-schaffen-das-schaffen-wir-das-rozmanitost-prace-bohatstvi https://www.facebook.com/events/1428307173923451/ 

SPOLEČNÝ HLAS: Perspektivy spolupráce křesťanů, židů a muslimů v ČR (25.5. 17:00) - s Tomášem Halíkem a jeho hosty http://meetingbrno.cz/program/spolecny-hlas
https://www.facebook.com/events/799163423592089/

Děkujeme za Váš čas a přejeme hezký den.
Za Meeting Brno tým, Mgr. Zuzana Ragulová produkční festivalu Meeting Brno www.meetingbrno.cz


1. pouť moravských psychiatrů, psychologů...

Vážení mladí kolegové,

10.6 v sobotu se uskuteční První moravská pouť katolických psychologů, psychiatrů, psychoterapeutů a také studujících těchto oborů - studující psychologie, medici ,kteří chtějí pracovat v psychiatrii.

První pouť bude v Ostravě Třebovicích, ve farnosti kněze a psychologa P.Lukáše Engelmanna( z praktických důvodů), další pouť už bude ,jak se domluvíme... Součástí poutě bude i setkání, poznávání se a zamyšlení se, jak dál. Proto posílám i minidotazníček.

Budeme vděčni, když dáte vědět, že přijedete a vyplníte dotazníček- není ovšem povinný!. Pokud by jste měli zájem a nemůžete tentokráte jet, prosím ozvěte se také , ať Vám můžeme posílat informace další.( a pokud možno vyplňte dotazníček, třeba právě Vy budete mít vynikající nápad :-)

Předejte všem svým známým studentům či absolventům z výše uvedených skupin.
Děkujeme. za organizátora P.Engelmanna MUDr.Jitka Krausová krausova@arcibol.cz 731 402 105 


Celostátní setkání mládeže v Olomouci

více informací ZDE 


Modlitba za pralesy

ZACHRAŇME TROPICKÉ PRALESY! (MODLITBA)
společně každé úterý ve 20:00, připojte se!

Dobrotivý Bože,
Ty jsi vdechl život nám i celému stvoření. Dal jsi vůni květům, zpěv ptákům a hlas lidem. Celou Zemi jsi nám dal do rukou, abychom se z ní radovali, používali ji a starali se o ni. Sjednoceni v tento čas touto modlitbou tě prosíme, dej nám dar moudrosti, abychom se nepodíleli na rozsáhlé devastaci přírody, zejména tropických deštných pralesů, ukrývajících v sobě nevyčíslitelnou rozmanitost a význam.
Prosíme, dej, ať si lidé uvědomují jedinečnost a důležitost každého Tvého stvoření. Ať marnotratně nepřispíváme k jejich vyhubení, protože Ty jsi chtěl, aby s námi sdíleli náš společný domov. A dej, ať každý člověk upřímně uvažuje nad důsledky svého jednání. Pokorně tě prosíme za obrácení těch, kterým je příroda lhostejná a zatím nedokážou pochopit a vnímat její nezastupitelnou roli v našich životech.
Otevři naši mysl, naše oči a naše srdce, abychom celý svět kolem sebe vnímali jako náš jediný a jedinečný domov. Prosíme, pomoz nám zastavit obrovské mašinerie ničící Tvé stvoření, které jsou hnány touhou po moci a penězích. Dej nám sílu vytrvat a vážit si všeho dobrého, co jsi nám dal.
Otče náš ... Zdrávas Maria ...

více info na stránkách www.stoppalmovemuoleji.cz/ nebo také v audioarchivu Rádia Proglas: Kafemlýnek, Palmový olej kolem nás (8. 3. 2016)