První mše v novém roce

První studentská mše svatá bude 17. září v 19 hod. "u jezuitů". V úterý 2. října v 19 hod. pak bude velká studentská zahajovací mše na Petrově.

Přejeme krásné prázdniny

Milí přátelé, děkujeme za vaši přízeň a spolupráci v průběhu akademického roku, přejeme krásné, s Bohem prožité léto a těšíme se na viděnou v září! 

Vaše VKH

Nová rada prožila volební víkend

S radostí Vám oznamujeme, že novým předsedou byl zvolen Pavel Vecheta. Místopředsedkyní pro příští rok se stala Marie Stejskalová. 

další novinky z VKH

Rada VKH pro rok 2018/2019

Andrea Baťková

Ahoj, jmenuji se Andrea, pocházím z vesnice u Prostějova a jsem v prváku na PdF. Ráda plavu čtu, jezdím na kole, chodím do přírody a spoustu dalších věcí. Baví mě organizovat akce pro mládež v našem děkanátu, ale ráda bych byla součástí i něčeho většího a VKH mi přijde jako super příležitost.

 

Dáda Benešová

Zdravím! :)
Mé jméno je Dáda Benešová. Pocházím z malebné vesničky na samém okraji Hané, postupně však přesídluju do Brna, kde studuju Speciální pedagogiku na Masarykově univerzitě. Můžete mě občas potkávat v knihkupectví Cesta, kde leckdy za někoho zaskočím, zároveň jsem také "tetou" v jedné husovické školce. :)

Mám tu čest být jednou z vedoucích na T.S. Archa v Rajnochovicich. Ráda si zahraju stolní tenis, přečtu dobrou knihu, poslechnu kvalitní hudbu nebo posedím s přáteli u dobrého moku. Z VKH jsem vždy spíš čerpala, zejména jako účastník plesů či jiných akcí, ale jako spolubydlící nekdější předsedkyně jsem k němu měla dost blízko.

O mé kandidatuře do rady VKH pak rozhodl letošní Studentský Velehrad, na němž jsem měla příležitost se organizačně podílet, a který mě v mnohém obohatil. A ráda bych to VKH trochu oplatila. Protože myslím, že toto hnutí má smysl, ráda mu nabídnu své síly a schopnosti. :)

 

Ladislav Čala

Pocházím z Přerova, studuji na filozofické fakultě Masarykovy univerzity Sdružená jihoslovanská studia, nyní jsem ve čtvrtém ročníku. Už pár let se pohybuji v prostředí brněnského VKH, kde pomáhám především s organizací a průběhem liturgie. Když mi zbude při studiu nějaký volný čas, tak se věnuji kostelničení, turistice, plavání, mám rád hudbu klasickou (třeba Haendela, Ravela či Dvořáka) a lidovou (šecku od Jeseníka až k Dunaju), čtu knihy (nej je Bible, ale líbí se mi i méně dokonalí autoři jako jsou Renč, Jesenin, Dickens a další), chodím do spolča a občas na koncerty a za ty roky zde, myslím, už znám dobře křesťanské prostředí v Brně, tak bych toho chtěl využít a být prospěšný VKH.

 

Pavel Dostál

Jmenuji se Pavel Dostál, pocházím z Přerova, a už čtvrtým rokem studuji informatiku na fakultě informatiky na VUT. Můžete mě vidět, když zrovna nejsem na Erasmu, jako ministranta na studentských mších nebo různě v okolí SCéčka. Mezi moje hobby patří historie, cestování, programování a cizí jazyky.

 

Tomáš Heger

Pocházím z Brna. Momentálně jsem pracující absolvent ESF MU. Ve volném čase hodně sportuji (hlavně kolektivní sporty) a bavím se s přáteli (víkendovky, dobrovolnické akce). Snažím se žít podle verše z Bible Jan 15,13: "Nikdo nemá větší lásku než ten, kdo položí život za své přátele." V uplynulých několika letech jsem se podílel na fungování VKH v roli dobrovolníka a cítím, že dozrál čas převzít větší díl odpovědnosti a přidat se do rady.

 

Hana Hellingerová

Ahoj, pocházím z Břeclavi a studuji v Brně na fakultě veterinární hygieny a ekologie na Veterinární a farmaceutické univerzitě. Ráda cestuji, příležitostně si zahraji volejbal a vždycky si najdu čas na přátele a skleničku vína.

Chtěla bych se angažovat v rezortu propagace, protože je mému srdci nejbližší. Je to pro mě taková výzva a chtěla bych zkusit, co jsem schopná zvládnout a ještě se při tom mnohé naučit.

 

Lucie Kleinová

Nazdárek! Jmenuji se Lucka, jsem z Hustopečí a studuji druhým rokem Učitelství 1. stupně základní školy na Pedagogické fakultě. Mám široký okruh zájmů - od skautu přes bylinky až po zpívání v naší hustopečské scholičce. Baví mne organizování a komunikace s lidmi. Do rady jdu již podruhé a moc se těším, až se opět uvidíme a prožijeme spolu další VKHčkovský rok!!

 

Martin Král

Jmenuji se Martin Král a jsem studentem Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity. Jsem z Kunštátu, kde se zapojuji do organizace farního tábora. Už téměř 2 roky navštěvuji studentské mše u Jezuitů, akce VKH a dále chodím do divadelního spolku Buřtguláš. Pro příští rok bych chtěl vstoupit do rady a zapojit se do dění VKH i z druhé strany.

 

Kryštof Mráz

Mé jméno je Kryštof Mráz a pocházím z Přerova. V Brně dokončuju třetí rok studia strojařiny. VKH si vážím, protože dokáže spojovat a rozvíjet mladé lidi s podobným náhledem na svět a přibližovat je k Pánu. V následujícím roce bych tedy rád nabídl svůj čas a síly pro tuto dobrou věc. Ve volném čase se rád zabývám pohybem v různých podobách, zvlášť rád mám hory, dobré knihy a dobrou společnost.

 

Jan Picmaus

Jsem Honza, studuji na VUT FEKT na oboru silnoproudá elektrotechnika a elektroenergetika. Chci jít do rady, protože mám konečně volnější semestry a chci se začít vice angažovat do života VKH a rada mi připadá jako nejefektivnější způsob jak pomoci.

 

Marie Stejskalová

Ahoj! Jsem Maruška a pocházím ze severovýchodních Čech, z Dobrušky. Tady v Brně studuju psychologii. Baví mě zpěv, tanec, čtení, lyžování, bruslení a spousta dalších věcí. Moc ráda trávím čas s lidmi blízkými i novějšími V radě jsem byla už tento rok a o to víc se těším na ten, co přijde!

 

Václav Šimon

Jsem z Náchoda (SV- Čechy), končím druhák na FEKTu, kde studuju Informační bezpečnost. Končím zástupcování mládeže v našem vikariátu a hledám v Brně místo, kde bych se mohl zapojit. Taky vedu skauty u nás ve městě.

 

Jan Trpák

Dobrý podvečer a jestli teď nemáte podvečer tak jenom ahoj!

Už od malička nosím jméno Jeník Trpák. Tohle jméno mi dali moji milí rodičové v krásném městě Lipníku nad Bečvou uprostřed Moravské Brány. Tady v Brně študákuju Angličtinu s Dějepisem na Pedagogické fakultě MUNI a je to moc fajn!

Hraju na housle, rád chodím do divadla. Mám velice rád sport. Florbaly, fotbaly, frisbee, hokeje. Dokonce i v dobíhání šaliny svým způsobem vidím určitou zálibu. I když ne vždy dobrovolnou. Kazdoročně jezdím na ministrantský tábor na Archu do Rajnochovic.

Do Rady VKH bych chtěl právě kvůli sportu a hlavně ze zvědavosti, protože všichni, které znám a nějakým způsobem se podíleli na chodu VKH o tom velmi pěkně mluví.

 

Pavel Vecheta

dosluhující radní za akce
skaut, Sbmka
sport, jakýkoliv (nejraději fotbal, volejbal, kolo)
absolvent, pracující (obor stavební)

Proč VKH?
Zažil jsem skvělý rok v radě VKH a rád bych ještě rok přidal svůj um, čas a zkušenosti pro VKH.

Kdo jsem, co dělám?
Už nestuduji a můj čas plní práce. Letos mi nemalé množství času zabírá VKH, kde jsem radní za akce. A uvědomuji si, že je to mnohdy náročné, ale ten čas věnovaný VKHčku je časem, který má smysl. Další porci času mi bere SBMka, baví mě zpívat a zároveň je to dobrý kolektiv. Taky jsem od mala skaut. Když mám trošku času, tak se ho snažím věnovat právě tam. No a pokud mám i přes všechny aktivity čas, tak si rad zasportuji.

 

Vojtěch Wawreczka

Studuji na informatiku na FIT VUT a pocházím z malé vesnice na Slezsku. Kromě počítačů mě baví čtení, hlavně různé historické romány a detektivky. Velkým koníčkem je také hra na bicí soupravu či bubny všeho druhu :). Rád chodím na hory nebo zkrátka někam do přírody, případně si vyjedu na kole. Tento rok jsem působil v radě VKH jako ajťák a rád bych si toto působení prodloužil i na další rok. Je to pro mě příležitost, jak poznat spoustu nových lidí, pomoci s chodem celého VKH a být tak prospěšný ostatním.