Už zítra v úterý 25.9. se bude konat první rada VKH Brno. Zveme všechny zájemce, aby se přišli podívat v 19.00 na Studentské centrum. Těšíme se na Vás.

Ti, kdo by se chtěli blíže seznámit s křesťanstvím v příjemné společnosti při našem jezuitském kostele, jsou zváni na tzv. Kurz Alfa, který bude probíhat ve čtvrtky od 19 hodin. První setkání je 4. října v našem kostele, vchod je zezadu. Kurzu se mohou v rámci organizačního týmu účastnit i ti, kdo by ho chtěli později pořádat jinde. Více info na brno.alfakurzy.cz nebo Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Zájemci o přípravu na svátosti křtu, prvního svatého přijímání nebo biřmování, které probíhají od cca poloviny října (bude upřesněno) v pondělí, úterý nebo středu odpoledne na Studentském centru pod vedením sestry Františky Majerčíkové DKL, otce Ladislava Noska SJ a otce Pavla Kafky, se mohou hlásit sestře Janě Zachovalové DKL na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

První studentská mše je v pondělí 17. září v 19 hodin v kostele "u jezuitů" (Nanebevzetí Panny Marie, ulice Jezuitská). První ranní středeční mše v 7.30 hod. bude 26. září. V úterý 2. října je velká zahajovací mše v katedrále na Petrově, kterou celebruje otec biskup Vojtěch Cikrle. V tomto týdnu také nebudou žádné jiné studentské mše. Ty pokračují v plném rozsahu od následujícího týdne, tedy včetně středeční večerní mše v 19 hodin u jezuitů 10. října, které předchází adorace od 18 hod. Těšíme se na vás!

Srdečně zveme na primiční mši svatou v sobotu 8. září, kterou bude v našem jezuitském kostele sloužit Dr. Leo Gallas, O.Cr., člen Řádu křížovníků s červenou hvězdou, někdejší radní VKH Brno a taktéž předseda VKH ČR. Mše začíná ve 12.15 hod.