Maraton psaní dopisů

Termín: 11. - 14. 12. 2017
Místo: Studentské centrum
Sekce: Pomáháme

Pokud chceš udělat dobro a máš příští týden chvíli čas, můžeš se podílet na největší lidskoprávní akci na světě, která probíhá po celý příští týden v mnoha zemích světa. Jmenuje se Maraton psaní dopisů (zaštiťuje Amnesty International) a my jsme ji uspořádali taky, abychom byli součástí.


Co je k tomu potřeba? Stačí přijít kdykoli příští týden (od po do čt) na naše studentské centrum (SC) na Kozí 8, napsat ručně alespoň jeden stručný dopis o délce jednoho krátkého odstavce, a to je vše. Jeden dopis zabere 5 minut. K dispozici jsou vzory, které stačí doslova opsat, takže nemusíš sám/sama nic vymýšlet. Dopisy budou odeslány vládám, úřadům nebo ředitelům věznic, aby bylo pomoženo nespravedlivě utlačovaným. Čím víc dopisů napíšeš, tím víc pomůžeš.

Pokud bys měl/a zájem napsat víc dopisů třeba s rodinou nebo přáteli, nemusíš to dělat na SC. Stačí napsat na , my Ti pošleme vzory dopisů a veškeré informace, které budeš chtít a můžeš psát kdekoli. Dopisy pak stačí najednou zanést na SC (v zalepených obálkách s adresou) nebo na kterékoli jiné místo v Brně nebo celé ČR, kde se akce koná.
https://www.amnesty.cz/maraton/

 

EDIT:

Trvalo nám dodnes, než jsme v 10 lidech sečetli všechny dopisy, jeli jsme bez pauzy od rána do večera a konečně tu máme výsledek:

Přišlo vás 37 (aspoň podle záznamových archů) a napsali jste dohromady 69 dopisů. Z toho:
16 do Číny
15 do Čadu
12 do Izraele
12 na Jamaiku
10 na Madagaskar
a 4 do Bangladéže
Díky moc všem, kteří se zúčastnili!

Asi se většina z nás bude mít o Vánocích lépe, než lidé, kvůli kterým jsme dopisy psali, tak na ně mysleme. Snad jim tato akce pomůže. Važme si svobody, je to velký dar!