Svátost smíření, známou též pod označením „svatá zpověď“, mohou (a měli by) opakovaně přijímat všichni pokřtění. Ti, kdo ji ještě nikdy nepřijali, se na ni mohou náležitě připravit - nebojte se kontaktovat některého z našich kněží.

V našem studentském kostele Nanebevzetí Panny Marie (u jezuitů) se pravidelně zpovídá přede mší svatou. Přijít můžete před „běžnou“ mší svatou (pondělí - sobota ve 12:15, neděle v 7:30, 10:00, 21:00) a během akademického roku také před večerní studentskou mší svatou, kterou slavíme v pondělí a ve středu v 19:00. Přibližně hodinu přede mší, tj. od 18:00, bývá ve zpovědnici pravidelně k dispozici náš studentský kaplan o. Ladislav Nosek SJ, případně i některý další kněz. S každým z nich si také můžete domluvit individuální termín. Nebojte se jim zavolat, napsat anebo je oslovit přímo v kostele!

Kam zajít v Brně?

 

1) kapucíni

Kostel Nalezení sv. Kříže, Kapucínské náměstí

pondělí-pátek: od 9.00 h do 16.30 h

neděle: 8–11 h ≈ 16.15–17.45 h

 

2) sv. Tomáš

Kostel sv. Tomáše, Moravské náměstí

od pondělí do soboty cca 30 - 40 minut před každou mší svatou (kněz odchází ze zpovědní místnosti asi 10 minut před začátkem mše). Během bohoslužeb se již nezpovídá.

V neděli začíná příležitost ke svátosti smíření 10 minut před začátkem každé mše svaté, a poté i během bohoslužeb (podle aktuální potřeby), až do 11,45 hod.

 

3) minorité

Kostel sv. Jana Křtitele a sv. Jana Evangelisty, Minoritská ulice

V týdnu 30 min. před bohoslužbou,

v neděli 20 min. před bohoslužbou.