Ti, kdo by se chtěli blíže a nezávazně seznámit s křesťanstvím v příjemné společnosti při našem jezuitském kostele, jsou zváni na tzv. Kurz Alfa, který bude probíhat ve čtvrtky od 19 hodin. První setkání je 3. října, vchod je zezadu. Kurzu se mohou v rámci organizačního týmu účastnit i ti, kdo by ho chtěli později pořádat jinde. Více info na brno.alfakurzy.cz nebo 
Zájemci o přípravy na přijetí svátosti křtu, eucharistie nebo biřmování, které probíhají od 14. října 2019 v pondělí, úterý nebo středu odpoledne (17.30, 17.00 a 17.00) na Studentském centru, Kozí 8 (1. patro), pod vedením sestry Františky Majerčíkové DKL, otce Ladislava Noska SJ nebo otce Pavla Kafky, se mohou hlásit sestře Janě Zachovalové na adrese .

Ač má většina z vás ještě prázdniny, tak někteří už pilně studují nebo brzy začnou. I VKH se postupně probouzí k životu a proto vás už od příštího týdne zveme na PRVNÍ STUDENTSKOU MŠI, která proběhne v pondělí (16.9.) v 19:00 v kostela Nanebevzetí Panny Marie u Jezuitů. Pokud nemůžeš přijít na pondělní studentskou 16.9. nebo 23.9. nevěš hlavu!!! Můžeš přijít i na STŘEDEČNÍ STUDENTSKOU 18.9. nebo 25.9., ale budeš si muset trošku přivstat, protože začíná již v 7:30. Středeční večerní začnou v týdnu od 8.10. ZAHAJOVACÍ STUDENTSKÁ MŠE na Petrově bude 1.10.

Milí přátelé, akademický rok se nachýlil ke svému konci a přišel čas se rozloučit. Za celou radu VKH Brno děkujeme za rok prožitý s Vámi, za veškerou podporu v naší činnosti. Přejeme Vám úspěšné dokončení všech zkoušek (pokud se tak již nestalo). A následně pohodové prázdniny plné nevšedních zážitků. Noví radní se na Vás těší zase od září při nejrůznějších akcích, které pro Vás budou připraveny. Mějte se krásně.

O víkendu 14.-16. června prožila nově zvolená rada VKH Brno pro rok 2019/2020 svůj volební víkend v Újezdu u Brna. Můžeme Vám tak představit nového předsedu VKH Brno, který byl zvolen Jan Trpák. Místopředsedkyní si stala Veronika Fráňová a radním pro finance Anežka Hlávková. Radní si rozdělili i ostatní rezorty. Těšíme se, že už od 1. července převezmou VKH Brno do svých rukou a povedou jej dále.

Na webu si můžete přečíst medailonky nových radních.

Přinášíme přehled posledních studentských mší svatých u jezuitů v tomto akademickém roce. Poslední středeční večerní studentská mše proběhne 22. května. Poslední snídaňová mše se uskuteční ve středu 12. června. Pondělní studentské mše se konají do 17. června.

S radostí oznamujeme, že do rady VKH Brno pro akademický rok 2019/2020 byli dne 13.5.2019 zvoleni Ludmila Cinerová, Petra Doležalová, Michal Franek, Veronika Fráňová, Eva Grebíková, Anežka Hlávková, Lucie Lovecká, Veronika Odlasová, Jan Picmaus, Ondřej Sojka, Václav Šimon, Ondřej Škvařil a Jan Trpák.

Na webu si můžete přečíst medailonky nových radních.

Do kontrolní komise pro akademický rok 2019/2020 byli zvoleni Hana Hellingerová, Tomáš Heger, Lucie Kleinová, Martin Král, Marie Stejskalová, Pavel Vecheta, Adriana Vystrčilová a Vojtěch Wawreczka.

Milovníci deskových her pozor! Každou středu po studentské mši svaté můžete navštívit hernu deskových her na SC . Pořídili jsme spoustu nových deskovek , které čekají na to, až si je někdo zahraje ! Přijďte se odreagovat , pobavit se a poznat nové kamarády :-) Začínáme ve středu 8. května cca ve 20:15 na SC.

V pondělí 6. května, v rámci týdne modliteb za duchovní povolání, bude studentskou mši svatou v 19. hod. celebrovat brněnský biskup Msgr. Vojtěch Cikrle.

Srdečně zveme na bohoslužby u jezuitů, při kterých bude v rámci společenství VKH udělena svátost křtu (St 24. dubna, 19 hod.) a biřmování (Po 27. května, 19 hod., uděluje pomocný biskup brněnský Pavel Konzbul). Stejně tak připomínáme důležitost modliteb za ty, kdo tyto svátosti přijmou, a těšíme se na společnou slavnost!