Středeční schola hledá nové členy!
„Kdo zpívá, dvakrát se modlí.“
Prohlub svůj vztah s Pánem a dojdi i TY na první zkoušku středeční scholy už tuhle středu. Jsme super kolektiv lidí a hledáme právě tebe, kdo rád zpíváš nebo hraješ na hudební nástroj. Neboj se přijít s námi oslavovat Pána, ukaž svou lásku k hudbě a vezmi s sebou kámoše/kámošku, a/nebo svůj nástroj. Každý se počítá. Sejdeme se v aule Martina Středy v 17:30 a zpívat budeme každých 14 dní na studentské mši . Vezmi odvahu a přijď. Těšíme se na TEBE
 
Schola A Capella působící při jezuitském kostele ráda uvítá ve svých řadách nové členy bez rozdílu věku. Scházíme se ve čtvrtky od 17h na SC, nacvičujeme vícehlasé sborové skladby bez doprovodu, věnujeme se hlasové výchově a dáváme do toho všechno 🙂 Přidejte se k nám ať můžeme společně zpívat Panu novou a občas i nějakou starou píseň. V případě zajmu přijďte na zkoušku, nebo kontaktujte vedoucího Ondru Špačka na email
 
 
Tato krásná akce našich radních Adélky a Aninky se blíží. V pondělí 18. 10. a středu 20. 10. si budete moct na našem SC pořídit parádní kousky do svého šatníku 👗👕.
Otevíračka bude po studentských mších od 20:15 a výdělek z tohoto blešáku půjde pro misionářskou pomoc pro podporu bulharských dětí.
Sledujte naše stories 📱, kde budeme sdílet oblečení a outfity 👘, které si u nás můžete vybrat. A že jich bude!
Pěkný nedělní podvečer!
 
Nachystali jsme pro vás opět ohlášky, tak s chutí do nich! 😋
 
🧡 Od tohoto pondělí budou mše obětovány za fakulty a ta zítřejší je obětována za Filozofickou fakultu Masarykovy univerzity. 🎓
 
🧡 Je možnost se přihlašovat na služby na pondělní studentské mše svaté. Do tabulky se můžete zapsat na čtení, modlitbu studenta a nesení darů.
 
🧡 Už ve čtvrtek bude Oktober VKH fest! Na události už byl zveřejněný předprogram, piva, která budou na čepu a ještě vás pár překvapení čeká. 🍻 Sledujte událost, aby vám to zítřejší neuteklo!
 
🧡 Blíží se nám také Noční hra, která bude 26. 10. a už na ni bylo spuštěno přihlašování. Tak neváhejte a hlaste se, protože to bude fakt bomba! 💣
 
🧡 V úterý budeme spouštět přihlašování na víkendovku pro prváky, která proběhne 5.-7. 11. v Heřmanově. Což znamená jediné! Sledujte náš Facebook, ať vám nic neunikne. 🧐
 
🧡 Každý čtvrtek ve 13 hodin pro mši probíhá úklid našeho jezuitského kostela. Pokud máte čas, můžete se stavit a pomoct se zvelebením našeho milého místa setkávání. 🧹
 
A na závěr bychom vám všem chtěli poděkovat za to, že jste dorazili na naši zahajovací mši svatou. Bylo to tak krásné! Tolik milých tváří! Posezení ve skupinkách bylo parádní a těšíme se na další setkání, která nás čekají. 🤗
 
Přejeme vám požehnaný týden!
 
Za VKH Brno
 
Alanis 🦊

Krásnou neděli všem!

Jsem zde opět s ohláškami na následující velký týden! 😍

🌻 Studentské mše u jezuitů celý tento týden nebudou, protože nás čeká…

🌻 … zahajovací studentská mše! Konečně je tady. 🥳 Už se na vás všechny velice těšíme, tak nezapomeňte v úterý 5. 10. v 19 hodin v katedrále svatých Petra a Pavla. Sledujte událost, protože zítra zveřejníme poslední skupinku!
https://www.facebook.com/events/1248805415618636/

🌻 Kvapem se nám blíží také Oktober VKH fest! 🍻 Na jeho události budeme během tohoto týdne postupně odkrývat program a vše, na co se můžete těšit.
https://www.facebook.com/events/596782078007481/

🌻 Spustili jsme taky událost na Noční hru ✨, která se uskuteční 26. 10.! A v pondělí ve 20:00 spustíme přihlašování, takže buďte ve střehu!
https://www.facebook.com/events/593552921649365

🌻 Každý čtvrtek ve 13 hodin po mši probíhá úklid našeho jezuitského kostela. Pokud máte čas, můžete se stavit a pomoct se zvelebením našeho milého místa setkávání. 💒

To je ode mě a našeho VKH pro dnes vše. Přejeme vám mnoho sil do následujícího týdne a těšíme se na všechna krásná setkání na zahajovací mši! 🤩

Za VKH Brno

Alanis 💛

Aktualizujeme otevírací dobu našeho milovaného SC! 🤩
Od 6. 10. (středa po zahajovací mši) můžete SC navštívit v těchto časech:
 

Po   16:00–19:00 20:00–22:00
Út   16:00–22:00  
St 8:00–12:00 16:00–19:00 20:00–22:00
Čt   16:00–20:00  
  zavřeno  
Dobrý den, 
 
Maltézská pomoc, centrum Brno hledá do svého programu ,,Adoptuj si svého seniora" dobrovolníky, kteří by věnovali čas starým a opuštěným lidem, co nemají rodiny nebo se cítí být sami. 
 
Práce dobrovolníka spočívá v dělání společnosti těmto lidem (povídání si, předčítání, návštěva kulturních akcí, atd..) Vše záleží na domluvě mezi dobrovolníkem a seniorem. 
 
Dobrovolníka může dělat kdokoliv od 15 let. Důležitá je chuť pomáhat a nemít záznam v trestním rejstříku. 
 
Další informace jsou přiložené v letáku - viz. příloha. Budeme rádi za jakékoli sdílení této možnosti dobrovolnictví mezi studenty.
 
V případě dalších informací mě neváhejte kontaktovat. Děláme i krátké přednášky o pomoci seniorům a obecně o projektech Maltézské pomoci. Pokud by byl zájem, ozvěte se mi prosím.
 
S pozdravem 
 
Mgr. Markéta Procházková, DiS.
Dvořákova 13, Brno, 60200
Koordinátorka projektu ,,Adoptuj si svého seniora"
+420 736620810
 
Rádi bychom vás všechny (dokud bude kapacita) pozvali na Taneční VKH! 💃🕺 Začíná se už příští středu 6. 10. v 19 hodin v sále u salesiánů v Žabovřeskách. Cena kurzu činí 600 Kč. Tak si nechte tuto nabídku projít hlavou, rozmyslete se a dnes (30. 9.) v 16:00 spustíme přihlašování, kde se dozvíte všechny potřebné doplňující informace.
Přihlašuje se v páru, ale kdyby vám chyběl taneční partner, náš sporťák Vašek vám mile rád někoho najde.
Budeme se na vás moc těšit! 🤩
 
AKTUALIZACE (30. 9. 2021 16:00):
Spustili jsme přihlašování ZDE.
 

Krásný podzimní večer!

Doufám, že jste si užili slunečný víkend ☀️ (který doufám byl v celé republice) a jste připraveni na novou dávku nedělních ohlášek.

🍂 Tento týden budou opět studentské mše u jezuitů v pondělí 27. 9. studentská mše v 19 hodin a ve středu 29. 9. ráno o půl osmé. Po této ranní mši bude snídaně na SC. Minulý týden jsme si ji náramně užili a tento týden se na vás taky těšíme. 🍩🥐☕️

🍂 Středeční večerní studentská mše bude jako minulý týden u Jakuba v 19 hodin. 💒

🍂 Blíží se zahajovací mše, která bude 5. 10. v 19 hodin na Petrově, takže doufám, že už jste si ji všichni poznamenali a dorazíte! Sledujte také naši událost, protože jsme tam začali zveřejňovat skupinky, ve kterých se půjde s radními na víno, pivo a mnoho dalšího.
https://www.facebook.com/events/1248805415618636/

🍂 Nesmíme opomenout ani skvělý Oktober VKH fest 🍻 , který je zde taky coby dup a můžete se těšit na odtajňování programu na naší události.
https://www.facebook.com/events/596782078007481/

🍂 Náš podcast byl nominovaný v soutěži Signály Awards 2021 na Podcast roku. Mnohokrát vám děkujeme za nominaci a pokud byste pro nás chtěli hlasovat, můžete tak učinit na odkazu uvedeném níže. Hlasování probíhá do 30. 9.
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeBKCUa7MCAt56nHZjaoJVp2Wb4V7nLexqj4BlW_mgtA2iGiA/viewform

Tímto bych se s vámi chtěla rozloučit pro tento týden, přeji hodně sil do týdne následujícího a těším se na Vás zase u dalších ohlášek! 😊

Za VKH Brno 💚

Krásnou neděli,

prázdniny skončily, semestr začíná a my se vracíme s nedělními ohláškami! 😇

💚 V pondělí 20. 9. proběhne studentská mše u jezuitů v 19 hodin, takže určitě doražte. 💒

💚 Ve středu 22. 9. bude studentská mše POUZE ráno o půl osmé. Večerní studentská mše tudíž nebude. Večerní studentská mše zde probíhat tento týden nemůže, ale otec Pacner bude u sv. Jakuba sloužit mši svatou v 19 hod a udělá ji jako studentskou mši.

💚 Za dva týdny 5. 10. bude naše tradiční Zahajovací studentská mše svatá na Petrově! 🤩 Sledujte naši událost, protože Vás tam čeká v sobotu jedno velké překvapení! https://www.facebook.com/events/1248805415618636/

💚 Další skvělou akcí, na kterou se můžete těšit, je Oktober VKH fest - festival piva s oslavou 30 let našeho VKH. 🍻 Do diářů si zapište datum 14. 10. a nezapomeňte koukat na naši událost. https://www.facebook.com/events/596782078007481/

💚 Máme pro vás tip na zajímavý kurz s názvem Křesťanství a politika. Je vyučován v pondělí od 16 do 17.30 hodin na Fakultě sociálních studií (pouze pro studenty MUNI). 📚 Cílem kurzu je nabídnout studentům komplexní pohled na vztah křesťanství a politiky.

Přeji Vám dobrý start do nového akademického roku a těším se na všechna setkání, která nás čekají. ❤️

Za VKH Brno

Alanis 🌸

Kurz se jmenuje Křesťanství a politika, je vyučován v pondělí od 16 do 17.30 hodin na Fakultě sociálních studií. Vyučujícím je dr. Jiří Baroš z katedry politologie FSS. Hosty jsou letos viceprezident Meetingu Brno David Macek, otec René Strouhal z farnosti Moutnice, který je známý i v mediálním prostoru, a italský profesor Matteo Negro z Catanie. Dříve v kurzu přednášeli např. husitská farářka Martina Viktorie Kopecká či estetik Petr Osolsobě.
 
Cílem kurzu nabídnout studentům komplexní pohled na vztah křesťanství a politiky. Zabýváme se v něm mj. vztahy mezi církví a politickou mocí, sekularizací a vztahem křesťanství k modernímu světu, fenoménem křesťanské demokracie, otázkou náboženské svobody či křesťanskou sociální naukou. Kurz je určen primárně bakalářským studentům, ale mohou se zapsat i ostatní.