Ludmila Cinerová

Jmenuji se Lída Cinerová, pocházím z Nových Dvorů u Kutné Hory, studuji Evropská studia a Francouzský jazyk a momentálně jsem na rok ve Francii na Erasmu.

Od mala jsem byla hodně aktivní v naší farnosti a diecézi, od nějakých 10 let jsem s jednou řeholnicí pořádala víkendovky pro mladší děti, v 13 letech jsem rebelovala proti tomu, aby naše spolčo vedli pouze naši starší kamarádi, a prosadila si, že si program můžeme připravovat s naším farářem sami :-D, a nějak mě to nadšení z církevních společenstvích mladých neopustilo. S kamarády jsem založila scholu mládeže u nás ve farnosti, 4 roky jsem byla vikariátní zástupkyní, několikrát byla v organizačním týmu pro Diecézní setkání mládeže, a teď momentálně jsem ve formačním týmu pro mládež v Grenoblu.

A proč bych ráda do Rady? Protože všude, kde jsem, tak pořád zažívám něco krásného, pořád dostávám, tak chci také něco dát. Chtěla bych přispět, svým nadšením, svými novými zkušenostmi z pastorace mládeže ve Francii, a svojí touhou donést ke každému (nejen) mladému člověku zprávu, že Bůh ho má moc rád a záleží mu na něm!

 


Petra Doležalová

Jmenuju se Peťa, mám 20 let a pocházím z Brna. Studovala jsem na (osmiletém) Biskupském gymnáziu, kde jsem loni úspěšně odmaturovala. Od září 2018 jsem týmačkou na Diecézním centru života mládeže Mamre v Osové Bítýšce. Nyní se hlásím na biochemii na Přírodovědecké fakultě Masarykovy univerzity a s největší pravděpodobností tam budu i přijata. :D

Ráda zpívám a tančím, chodím na procházky do přírody a jím čokoládu. :D Do rady kandiduji, protože mě baví poznávat nové lidi a mluvit s nimi a ráda bych dělala něco pro druhé. Navíc chci nějak zúročit zkušenosti získané ve skautu a na centru mládeže. ;)

 


Michal Franek

Jmenuji se Michal Franek, pocházím z Jihlavy a již druhý rok studuji obor zdravotnický záchranář na VOŠ v Brně.

Mezi mé koníčky patří hra na kytaru, cestování, ale hlavně sport a to převážně lezení, skialpinismus a samozřejmě nepohrdnu ani fotbálkem.

O VKH jsem se dozvěděl od radního za sport Jeníčka Trpáka, který mě naprosto pohltil, přesvědčil a proto kandiduji. Rád se budu tedy podílet na organizaci akcí ať už v jakémkoliv rezortu a sdílet společné chvíle s ostatními členy rady VKH.

 


Veronika Fráňová

Čau!

Jmenuji se Verča Fráňová a pocházím z Brna. Studuji na pajdáku Učitelství němčiny a na fildě Skandinávská studia - de facto švédštinu. Ve svém volném čase ráda zpívám, fotím, trávím čas s přáteli nebo “vypadnu” do přírody.

Do rady VKH se hlásím, protože bych se ráda pořádně zapojila do dění kolem VKH a jít do rady je pro mě výzva! Nemám sice žádný vysněný rezort, ale bavila by mě duchovní sekce, pořádání víkendovek nebo propagace.

 


Eva Grebíková

Čao lidi!

Mít možnost napsat pár slov o sobě mě přivádí k ohlédnutí se za svým doposud prožitým životem. S úsměvem na tváři zjišťuji, že má něco do sebe!

Mohla bych zmínit, že jako malý špunt jsem na tajňačku pořádala exkurzi po straňanských zahrádkách a odnášela si z nich krásně rozkvetlý suvenýr, kterým jsem poté obdarovala maminku. Ve svých asi čtyřech letech jsem uzavřela první obchod – bez jediného slůvka jsem si v obuvnictví nazula botky s Mickey Mousem a staré škrpále dala do výlohy. A není to tak dlouho, co jsem začala myslet na budoucí bydlení a ze Svoboďáku si odnesla žulu, čímž jsem položila základy.

A co říct dál? Jmenuji se Evča, pocházím z malebné vesnice Strání a v Brně studuji na všeobecnou sestru. Mé srdce bije pro sport, umění a folklor. A ráda bych byla součástí VKH rodiny.

 


Anežka Hlávková

Jmenuji se Anežka, je mi 21 let. Studuji Speciální pedagogiku na Pedagogické fakultě a Veřejnou ekonomiku a správu na Ekonomicko-správní fakultě Masarykovy univerzity v Brně.

Ve svém volném čase působím jako dobrovolník v Nemocnici Milosrdných bratří v Brně.

Mám ráda hudbu, umění a přírodu. Ráda zpívám a poslouchám kvalitní hudbu. Ráda se dozvídám nové věci a poznávám dobré lidi. A ráda piju kafe.

 


Lucie Lovecká

Pocházím z Tvarožné Lhoty, malebné vesničky na jižní Moravě. V Brně studuju druhým rokem Speciální pedagogiku, Sociální práce a Veřejnou politiku.

Mimo jiné se ve volném čase věnuju i různým druhům dobrovolných aktivit. A jednou z nich je/bude i VKH.

 


Veronika Odlasová

Ahoj, jmenuji se Verča, je mi 21 let a bydlím v Újezdě u Brna. Studovala jsem na PdF MU. Teď pracuji jako učitelka v MŠ, ale hlasím se na Angličtinu na MU. Ráda zpívám, sportuju a vůbec jsem s lidmi, proto se angažuji ve farní schole a jezdím jako zdravotník na dětský tábor.

O tom, že existuje VKH jsem věděla už dlouho, protože můj taťka už několik let dělá ministranta v kostele u Jezuitů. O tom, že bych mohla ve VKH nějak působit i já jsem, ale nikdy nepřemýšlela. Pak jsem se, ale seznámila se spoustou lidí, kteří chodili na akce VKHčka, dělali dobrovolníky nebo byli v radě. Úplně mě to nadchlo. Líbilo se mi VKH společenství obětavost radních s jakou chystali různé akce na a proto jsem začala i dělat dobrovolníka. A to je důvod proč kandiduji, doufám, že třeba přispěju kouskem sebe, ale hlavně je to výzva a ráda se naučím něco nového a poznám nové kamarády.

 


Jan Picmaus

Jsem Honza, studuji na VUT FEKT na oboru silnoproudá elektrotechnika a elektroenergetika. Pocházím z malebné vesnice poblíž historického města Třebíče. Chci jít do rady, protože mám konečně volnější semestry a chci se více angažovat do života VKH. Chci přispět VKH svými kontakty a svojí aktivitou. Byl jsem v radě už tento rok a chtěl bych pokračovat.Ondřej Sojka
Je mi 21 let. Studuji na pedagogické fakultě angličtinu a dějepis. Dále mám zájem o španělštinu a ve volném čase se jí snažím věnovat. Proto jsem v minulém semestru vycestoval na Erasmus do Španělska. (Kde jsem si vedl blog o svých cestách).

Baví mě tancovat a zpívat. Rád si přečtu knížku, když je čas, taky fotím a vařím si. Sporty mě baví, ale momentálně sportovat nemůžu. Jsem pozitivní a kolektivní typ. Nebojím se práce. A do VKH bych chtěl, protože jsem si na Erasmu zkusil spoluorganizování různých výletů a akcí. Myslím, že je to dobrá šance vytvořit si bližší vztahy s ostatními lidmi a taky udělat něco pro církev.

 


Václav Šimon

Jsem z Náchoda, ze Severovýchodních Čech. Končím třeťák na FEKTu na oboru Informační bezpečnost, ale po bakaláři se chystám studovat učitelství.

Minulý rok jsem byl v radě a chtěl bych v ní i pokračovat a zkusit jiný rezort. Taky hraju v pondělní schole na klavír. V neposlední řadě vedu vlčata u nás ve městě. 

 


Ondřej Škvařil
Jmenuji se Ondřej Škvařil a chtěl bych kandidovat do rady VKH. Jsem studentem VUT fakulty strojního inženýrství a už třetím rokem se účastním skoro všech akcí VKH.

Rozhodl jsem se kandidovat protože chci nejen sledovat a užívat si všechny krásné díla co VKH vytvoří, ale taky přiložit ruku k dílu. Zájmů mám moc a věk ani další věci nejsou podstatné.

Jak Bůh říká: Give all, get more. Pokud bych měl předem napsat i na jaký rezort či jakým radním bych mohl být, tak mne napadá, že bych šel do pozice propagace, sport, foundraising, či něco takoveho. 

 


Jan Trpák

Už od malička nosím jméno Jeník Trpák. Tohle jméno mi dali moji milí rodičové v krásném městě Lipníku nad Bečvou uprostřed Moravské Brány. Jsem prostřední sourozenec ze 3 dětí. Doma máme psa a dva kocoury.

V Brně přechodně studuju a nestuduju. Měl jsem to štěstí být členem brněnské rady VKH a díky za to! Po krásném roce s VKH, kdy jsem měl příležitost poznat spoustu skvělých lidí a zažít hory a kopce pěkného času, jsem se rozhodl pokračovat v radě.

Mám rád sport, hraju na housle a rád trávím čas v přírodě obklopen lidmi.