Rezort sportu nabízí možnost odreagování od školy a aktivního trávení volného času. Mnoho našich akcí má větší přesah a nejsou pouhou zábavou, zejména zkušenosti a poznatky z krátkodobých akcí se mohou hodit v mnoha těžkých a nečekaných životních situacích.

V letošním akademickém roce zprostředkováváme čtyři stabilní sportovní kluby a větší počet krátkodobých a nárazových akcí. Zájemci se mohou zapojit do konvenčních sportovních akcí jako je volejbal, basketbal či běh, v letošním roce se nicméně také představuje žhavá novinka, a to šerm. Co se krátkodobých akcí týká, v plánu jsou zejména méně tradiční aktivity, ideální pro zvědavé vysokoškoláky, kteří rádi poznávají a zkouší nové věci. Těšit se můžete na laser game, sjíždění řeky, horolezectví, nejrůznější dobrodružné outdoor aktivity a výpravy, Běh pro válečné veterány, zážitkovou hru plánovanou na jaře a mnoho dalšího. Všechny akce a aktivity počítají s nulovou původní zkušeností a jsou proto vhodné i pro úplné nováčky a laiky. Pro nedostatek příhodnějších možností rezort sport zastřešuje také pravidelné deskoherní večery.

 

Volejbal

Jádrem lekce je samotná hra, počet hráčů se odvíjí od počtu přihlášených na daný den. Nepředpokládá se žádná předchozí zkušenost, nově příchozí budou přirozeně zaškoleni do základních technik. Jedinou nezbytností je vlastní obuv vhodná do vnitřních prostor.

Kdy: každý čtvrtek 19.30 – 21.00

Kde: ZŠ Elišky Přemyslovny ve Starém Lískovci, Elišky Přemyslovny 346

Cena: 35 Kč/lekce

Kapacita: 18

Kontakt: Pavel Pohorský, borisecek@gmail.com, mobil 724 175 398

Přihlašování: přes https://tymuj.cz/. Pro velký zájem, nechť se zájemce nejprve ozve kontaktní osobě.

Začátek: 22. 09. 2022

 

Basketbal

Každá lekce by měla být zahájena krátkým rozehřatím spojeným se sadou skupinových činností a nácvikem herních kombinací. V jádru lekce však půjde vždy o to si především zahrát a užít si společně strávený čas při této zábavné míčové hře. Kurz je určen pro veškeré zájemce i z řad naprostých začátečníků, jedinou podmínkou účasti je vlastní obuv vhodná do vnitřních prostor. 

 

Kdy: každou neděli 17.00 – 18.00

Kde: Církevní domov mládeže Petrinum, Veveří 15

Cena: 500 Kč (10 lekcí)

Kapacita: 10

Kontakt: Jiří Štefaňák, jstefanak@seznam.cz, 605 529 291

Přihlašování: do 9. října, kontaktní osobě

Začátek: 9. 10. 2022

 

Šerm

Základy šermu se cvičnými meči volně inspirované německou a italskou školou dle dobových kodexů. Lekce se sestává z krátké rozcvičky, pohybového či koordinačního cvičení, nácviku kroků, postojů, seků a pokročilejších technik, v závěru může být možnost volného souboje s uplatněním naučených postupů. Během semestru dojde také na nácvik boje beze zbraně, uplatnitelného i v běžné sebeobraně, pádovou techniku, „skutečný“ boj s pokročilými ochrannými pomůckami atd.

Nepředpokládá se žádná zkušenost ani přehnaná fyzická zdatnost přihlášených, kurz je zcela otevřený každému zájemci. Uvítáme také zájem něžného pohlaví, šerm je elegantní pohybová aktivita vhodná pro ženy stejně jako pro muže.

 

Kdy: každou středu 19.00 - 20.30

Kde: Biskupské gymnázium Brno, Barvičova 85

Cena: 700 Kč (10 lekcí)

Kapacita: 20

Kontakt: Jakub Zavřel, sport@vkhbrno.cz

Přihlašování: do 9. října, kontaktní osobě

Začátek: 5. 10. 2022 (první lekce je otevřená, přijďte si zkusit a přihlaste se potom)

 

Běh

Pohodové proběhnutí pro všechny, kdo se chtějí trochu hýbat, vyčistit hlavu po náročném dni ve škole a popovídat si. Po krátké rozcvičce následuje cca třičtvrtěhodinový výběh do městské zeleně města Brna. Vhodné jak pro úplné začátečníky, tak pro zkušenější běžce, kteří potřebují naběhat aerobní kilometry v zimním objemu. Tempo a vzdálenost přizpůsobíme účastníkům. A aby hlava úplně nezahálela, vyzkoušíme si i orientační běh.

 

Kdy: každou středu 17.00 – 18.00

Kde: Studentské centrum, Kozí 8

Cena: ---

Kapacita: neomezená

Kontakt: Tomáš Locker, tomas.locker@centrum.cz, 775 682 721, Denisa Buchtová, denisabucht@gmail.com, 733222188

Přihlašování: není nutné

Začátek: 5. 10. 2022

 

Večery deskových her

Každý deskoherní večer se představuje široká nabídka nejrůznějších deskových her, ať už strategických, společenských, logických nebo karetních. Pokud máte zajímavé nebo oblíbené vlastní hry, které nejsou v inventáři VKH, můžete je pochopitelně také donést. Večery jsou otevřeny pro každého, nepředpokládá se předchozí znalost pravidel. Vše potřebné bude před začátkem hry vysvětleno. Typickou charakteristikou akce je její společenský přesah, přijďte se pobavit s přáteli, a poznat nové lidi u tradičních i méně známých her.

 

Kdy: každý druhý týden 18.00, konkrétní den bude včas upřesněn

Kde: Studentské centrum, Kozí 8

Cena: dobrovolný příspěvek na občerstvení a nové hry

Kapacita: neomezená

Kontakt: Václav Daněk, deskovky@vkhbrno.cz

Přihlašování: nejlépe den předem na: https://bit.ly/3BvpcWL  

Začátek: 22. 09. 2022

 

 Pavel Schmit