Jste členy nějakého společenství, komunity či hnutí a rádi byste o něm dali vědět světu nebo třeba získali další členy? Nabízíme vám možnost prezentovat své spolčo zde na webu VKH. Stačí vyplnit krátký formulář. Nemusíte vyplňovat všechno, záleží jen na vás, co chcete o svém společenství říct. Nabídka platí pro Brno a blízké okolí. :-)

Spoločenstvo Jakubčatá
KDY: Máme aktivity v priebehu celého týždňa, pričom základom sú nedeľné slovenské omše o 19.00 KONTAKT: Zuzana Valachová
+421 905 104 517
KDE: Kostol sv. Jakuba a Fara pri kostole sv. Jakuba
WEB: jakubcata.eu FACEBOOK: www.facebook.com/spolocenstvojakubcata/

Sme slovenské kresťanské spoločenstvo mladých študujúcich a pracujúcich v Brne. Počas akademického roka spievame v kostole sv. Jakuba na slovenských sv. omšiach a organizujeme mnoho aktivít pre mladých, ktorí si chcú nájsť nových priateľov, priblížiť sa k Bohu alebo proste robiť vo svojom živote niečo viac.

Komunita Sant'Egidio
KDY: Každou středu od 17:30 KONTAKT: Tomaš Stoklásek
+420 720 464 163
KDE: Biskupská 5
WEB: www.santegidio.cz/ FACEBOOK: www.facebook.com/santegidio.cz/

Jsme mezinárodní církevní hnutí zaměřené na modlitbu a pomoc potřebným. V Brně chodíme každou středu připravovat a poté rozdávat jídlo chudým a lidem bez domova. Každé úterý, středu a ve čtvrtek míváme společnou modlitbu spojenou se čtením písma v kostele u svatého Michala na Dominikánském náměstí. Poslední naší službou jsou pondělní družinky pro Romské děti na faře v Zábrdovicích. Na všechny naše aktivity Vás srdečně zveme.

Setkávání mládeže v královopolské farnosti
KDY: V pátek jednou za 14 dní po večerní mši svaté KONTAKT: Josef Řídký
KDE: Ve zpěvní síní vedle kostela
WEB: farnost-krpole.cz/mladez/ FACEBOOK: www.facebook.com/groups/1978579329063561/
Schola gregoriánského chorálu u sv. Tomáše
KDY: Pátek 16:45 KONTAKT: František Svoboda
+420 605 808 896
KDE: Sakristie sv. Tomáše (boční vchod)
WEB:   FACEBOOK: www.facebook.com/frantisek.g.svoboda/

Schola se věnuje gregoriánskému chorálu, kavárenskému životu a radostným oslavám. Stále nabíráme nové talenty.

Víra a světlo - Žabky v kaluži
KDY: Scházíme se vždy předposlení sobotu v měsíci (cca 15:00 - 18:30) KONTAKT: Petra Klašková
+420 775 717 112
KDE: Židenice - Touškova 9
WEB: faithandlight.org/
viraasvetlo.evangnet.cz/
FACEBOOK: www.facebook.com/viraasvetlo/

Víra a světlo - komunity po celém světě, v jejichž středu jsou lidé jinak obdarovaní (lidé s intelektuálním postižením), jejich rodiny a také přátelé, zejména mladí lidé. Komunity se pravidelně scházejí, společně prožíváme křesťanskou spiritualitu, modlitbu, přátelství a radost z daru života.

Naše spolčo Žabky v kaluži jezdí každý rok také na tábor a během roku na víkendovky. Vždy kolem svátku Hromnic rovněž slavíme společně s ostatními komunitami ples Víry a světla. Lepší představu o našem spolču je možné získat v krátkém videu: www.youtube.com/watch?v=9L_sD9Kax-g

Přijďte s námi oslavovat život! Velmi vřele vás přivítáme. :)
Žabky

Spolčo LUSK
KDY: Každé úterý od 19.00 KONTAKT: Václav Ševčík
+420 733 742 752
KDE: Fara v Brně-Husovicích
WEB:   FACEBOOK: www.facebook.com/groups/457852704279881/

Jsme společenství vysokoškoláků, ve kterém sdílíme svoji víru, modlíme se, probíráme a zamýšlíme se nad různými tématy, zpíváme, či hrajeme hry. Mimo to spolu podnikáme různé akce, jako jsou společné sportovní aktivity, víkendy či prázdninové výlety. Hledáš-li novou partu věřících kamarádů, přijď!

Společenství vysokoškoláků a pracující mládeže
KDY: Každé úterý v 18:00 mši sv. KONTAKT: Franta Sovadina
+420 733 118 444
KDE: Minoritský kostel svatých Janů
WEB: brno.minorite.cz/farnost/spolecenstvi/vysokoskolaci-a-pracujici-mladez/ FACEBOOK: www.facebook.com/groups/551926028256353/

Jsme otevřené společenství vysokoškolské mládeže a mladých pracujících, scházíme se každé úterý... Na spolču tvoříme různé programy (přednášky a diskuze na témata, která nás právě zajímají), rozjímání způsobem LD, zveme hosty, sdílíme se navzájem, někdy podnikneme společnou akci mimo pravidelná setkávání. Každý se může podílet na chodu společenství dle svých nápadů, talentů, času a chuti k dílu.

Duchovně nás doprovází mladý duchem o. Piotr Pawlik

 

Spoločenství sv. Pia z Pietrelčin
KDY: Každé pondělí 17:30 - 20:15 KONTAKT: Mgr. Jana Hašková
KDE: třída Kpt. Jaroše 1928/9, Brno (budova charity)
WEB:   FACEBOOK: https://www.facebook.com/groups/1027098950786403
Jsme společenství pro vysokoškoláky a mladé pracující, inspirované spiritualitou sv. Pia z Pietrelčiny (stigmatizovaný kapucín, žijící v Itálii ve 20. století). V pondělky začínáme mší svatou v kostele sv. Tomáše v 17:30, pak se počkáme před kostelem a pak jdeme do blízkých prostorů charity, kde probíhá samotné spolčo. Není problém přijít až na samotné spolčo do charity - to začíná obvykle v 18:45. Náplní spolča je společná modlitba (růženec, nebo nešpory), četba listů sv. Pia, diskuse a tento semestr se chceme společně zamýšlet nad encyklikou papeže Františka - Laudato si. Aktuálně jsme spíše komorní spolčo a proto rádi mezi námi přivítáme další nové lidi :).
MAGIS
KDY: Úterý v 19:00, jednou za 2 týdny KONTAKT: Veronika Hrádocká
KDE: Studentské centrum, Kozí 8
WEB: www.jesuit.cz/magis FACEBOOK: www.facebook.com/groups/927062720749628/

Magis je každodenní cesta s Kristem, na které rosteme ve svobodě a v hlubším spojení s Bohem. Magis je touha a inspirace hledat více, být více, a opustit to, co nám v této cestě brání. Jsme (zatím docela malé ;) společenství a setkáváme se, aby jsme společně hledali a reflektovali naše zkušenosti z cesty. Pomáhá nám v tom prostor na ticho a meditaci, společné sdílení, a příjemné jezuitské vedení otce Ladislava SJ :)